GündemManşetBurdur’da yetkili sendika Eğitim-Bir-Sen

4 ay ago

Eğitim Bir Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut, Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe temsilcileri ile birlikte 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü MAKÜ Lavanta Tepesi Otel’de basın toplantısı düzenledi.

“Eğitim Bir Sen Burdur Şubesi olarak, her yıl yetkili sendika belirleme takviminin hemen ardından şube yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe temsilcilerimiz, denetleme ve disiplin kurulu üyelerimiz ve kadın komisyonumuzla bir araya gelerek, son bir yıl içinde yapmış olduğumuz çalışmalarımızı değerlendirir , yeni dönemdeki faaliyetlerin planlamasını yaptıklarını” belirten Bulut, “Eğitim Bir Sen Burdur’da 2019 da olduğu gibi 2020 yılında da, hem Milli Eğitimde, hem de Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde yetkili sendikadır.  Milli Eğitim de 1504 , MAKÜ de 325 olmak üzere toplamda 1829 üye Eğitim Birsen ailesinin içindedir.” ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut sözlerine şöyle devam etti; “Bu yetkinin alınmasında emeği geçen şube yönetim kurulu üyelerimize, ilçe ve iş yeri temsilcilerimize,Kadın Komisyonumuza ve Eğitim Bir Sen’e gönül veren bu sonucunu alınmasında emeği geçen bütün dostlarımıza teşekkür ederiz.

Diğerlerine göre değil, değerlerine göre bir sendikal anlayışın temsilcisi olan sendikamız, hem sahada hem masada sadece üyeleri için değil tüm kamu çalışanları için gece gündüz demeden çözüm üretmeye, kazanım elde etmeye çalışmaktadır.

Yetkili sendika olmak aynı zamanda beklentileri karşılanacağı yer ve çözümün adresi olarak görülmek demektir. Çünkü biz Sorunlarla Büyüyen Değil, Çözümlerle Güçlenen bir sendikayız. Bunun için tüm çalışanlarımızın beklentileri ve taleplerini biliyor, çözümü için gerekli mücadeleleri veriyoruz.

Pandemi sürecinde de hem genel merkez olarak, hem de şube olarak bir takım faaliyetlerimiz oldu.
Ankara da Eğitim Bir-Sen Konuk evimizi Sağlık Çalışanlarımıza tahsis ederken aynı zamanda, ülke çapında kampanyalara bütün Memursen ailesi olarak maddi ve manevi desteklerimiz oldu. Kan bağışı kampanyamızdan sosyal vefa destek çalışmalarına kadar bir çok konuda üyelerimiz gönüllü olarak sahaya indi. Kendilerine teşekkür ediyorum.
Görevi başında olan idarecilerimize, esnek çalışma içinde olan personellere, sendika ayrımı gözetmeden hem hatır sorma hem de maske dağıtma çalışmalarımız gerçekleştirdik, olumlu dönüşler aldık ve memnu olduk.

Özetle, sendikal mücadele Eğitim Birsen ailesinde olmayı tercih eden ailemizin bütün fertlerine teşekkür ediyoruz. Yine gönlünün bizimle olduğunu bildiğimiz ancak üyemiz olmayıp ailemize dahil olmayı düşünen gönül dostlarımıza davetimizi iletiyor, sendikal mücadele de yollarımızın kesişeceğine inanıyoruz.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive