EğitimManşetBurdur’da yerel gündem; “EĞİTİM” EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

7 ay ago

Geçtiğimiz yıl turizm odaklı mesajlar veren, bu yılı ise; “eğitim yılı” ilan eden, yaklaşık üç aydır har fırsatta “eğitim; birinci önceliğimiz” diyerek, Burdur’da eğitim çalışmalarına büyük ağırlık veren Vali Hasan Şıldak, sahada olmayı sürdürüyor.

Vali Şıldak’ın yakın ilgi ve destekleriyle il genelinde okullarda uygulamaya konan “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi”, kısa adıyla BİGEP, Burdur’un yeni eğitim vizyonu… Dört ana bileşenden meydana gelen, ödüllendirme sisteminin yer aldığı  geçtiğimiz Pazartesi günü 14 Ekim 2019 tarihinde kamuoyuna açıklanmıştı…

Valilik Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Vali Şıldak “Burdur Valiliği Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP)”tanıtım toplantısının ardından ilk ziyaretini önceki gün şehir merkezindeki Sakarya İlkokulu’na gerçekleştirdi.

Burdur merkezin köklü eğitim kurumlarından Sakarya İlkokulu ziyaretinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Şıldak, BİGEP’e verdikleri önemi vurgulayarak, bu kapsamda başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere okul idarelerinin de yakın takibiyle, bütün paydaşlar olarak projenin uygulanması aşamasında gereken katkı ve önemin verileceğine inandığını ifade etti.

EĞİTİMDE SIÇRAMA HEDEFLENİYOR

Öğretmenlerle toplantı yaparak, projenin amacını paylaşan Vali Şıldak, ‘Bir Eğitim Şehri Olan Burdur’da Eğitim Birinci Önceliğimiz’ sloganıyla ilimizde başlattıkları eğitim seferberliğinin başarıya ulaşması ve geçmiş yıllarda eğitimde elde edilen başarıların tekrar yakalanarak, bu alanda yukarıya doğru bir sıçrama yapılması adına bu projenin hazırlandığını belirtti.

AKADEMİK BAŞARININ YANI SIRA SANATSAL, SPORTİF, KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANLARDA DA BAŞARI

BİGEP’in sadece akademik başarıyı hedefleyen bir proje olmadığının altını çizen Vali Şıldak, bunun yanında sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal alanlarda öğrencilerin başarılarını artıracak, proje kültürünü yaygınlaştıracak ve okullarımızda yenilikçi sınıflar ve tasarım beceri atölyeleri ile eğitim alanlarının geliştirilmesinin amaçlandığını da dile getirdi.

PROJENİN EN ÖNEMLİ HALKASI İZLEME ve DEĞERLENDİRME SÜREÇLERİ,

OKUL OKUL, SINIF SINIF TAKİP EDECEĞİZ, ÖDÜLLENDİRECEĞİZ

Projenin en önemli halkasının izleme ve değerlendirme süreçlerinin olduğunu ifade eden Vali Şıldak, projeyi yakından takip edeceklerini vurgulayarak, okul okul, sınıf sınıf projenin takibini yaparak ödüllendirme sistemi ile başarılı öğretmen, öğrenci ve okul yöneticilerini ödüllendirileceğini söyledi.

Burdur’da eğitim kadrosuna güvenlerinin tam olduğu belirten Vali Şıldak, BİGEP kapsamında 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip bireylerin yetiştirilerek Burdur’u eğitimde model bir kent olması için çabaladıklarını sözlerine ekledi.

Projeyi yeni eğitim öğretimi döneminin başından itibaren ziyarette bulunduğu okullarda anlattıklarını belirten Vali Şıldak,  BİGEP tanıtım toplantısının ardından ilk ziyaretlerini Sakarya İlkokuluna yaptıklarını ilçelerde de aynı şekilde Kaymakamlarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile birlikte okul ziyaretlerinde bulunarak projeye verilen önemi anlattıklarını belirtti.

Öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından, sınıfları da gezen Vali Hasan Şıldak, öğrencilere derslerinde eşlik edip, gördükleri derslerle ilgili çeşitli sorular yönelterek, bir süre onlarla sohbet etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive