GündemManşetSağlıkBurdur’da “Vefa hatları”nı arayan 65 yaş üstü 910 vatandaşın talebi karşılandı

5 ay ago

Burdur’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarının ikametlerinde giderilmesi amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” ekiplerinin 910 vatandaşın çağrısına koştuğu bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, AFAD koordinasyonundaki Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 112 Acil Servisi üzerinden 65 yaş ve üstü vatandaşların taleplerini yerine getirmek için seferber oldu.

İl genelinde 90 araç ve 366 personelle görev yapan ekipler, yaşlı vatandaşların gıda ve ilaç alışverişini yaptı, talep edenlerin evlerini dezenfekte etti. Yardıma muhtaç yaşlılara her gün sıcak yemek de dağıtan ekipler, meyve ve kolonya yardımında bulundu.

Sokağa çıkma kısıtlaması kararının ardından ilk iki günde, Vefa Sosyal Destek Grubuna ulaşan 910 vatandaşın talebi yerine getirildi.

Vatandaşa evinde hizmet

Burdur Valiliği Koordinasyonunda “Vefa Sosyal Destek Grubu” Vatandaşlarımızı Yalnız Bırakmıyor

İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız tarafından oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Ekipleri” koronavirüs tedbirleri kapsamında ikametten ayrılma kısıtlaması olan vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge ile 21 Mart 2020 saat 24:00 itibariyle uygulamaya konulan tedbir kapsamında  İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezine ilettikleri talepler “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından karşılanıyor.

Vali Hasan Şıldak “Vefa Sosyal Destek Grubu” uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “en başta yaşanan bu salgının biran önce engellenmesi için alınan önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uymasının büyük önem arz ettiğini ifade ederek, kısıtlama getirilenler dışında kalan vatandaşlarımızın da zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu.

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive