GündemManşetSağlıkBurdur’da, vatandaşlardan yoğun kan bağışı

5 ay ago

Burdur’da vatandaşlar Kızılay’ın kan bağışı çağrısına uyarak kan bağışında bulunuyor.
Burdur Kızılay Kan Alma Birimi Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğu çadırda iftar sonrası vatandaşlardan kan bağışı alıyor.
Burdur Kızılay Kan Alma Biriminde görevli Doktor Deniz Erkaya Burdur halkının kan bağışı konusunda çok duyarlı olduğunu söyledi.
Erkaya “Mayıs ayı başından beri her gün buradaki çadırda kan bağışı alıyoruz. Genel Başkanımızın kan stoklarının kritik seviyenin altına düştüğünü açıklamasından itibaren insanlarımız gerçekten çok duyarlı davrandı ve kan bağışına yoğun bir ilgi olmaya başladı” dedi.
Erkaya “iftardan sonra vatandaşlarımız yoğun bir şekidle kan vermeye geliyor. Ay sonuna kadar burada kan almaya devam edeceğiz.Bütün vatandaşlarımızı kan bağışı için bekliyoruz” diye konuştu.
Konfederasyona bağlı Sendika Başkanları ile birlikte kan bağışı için gelen Memur Sen Konfederasyonu Burdur Şube Başkanı Murat Bulut’da “Memur Sen olarak 81 ilde Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın öncülüğünde Memur Sen’e bağlı sendika başkanlarımız ve üyelerimizle birlikte ‘iyilik kanımızda var, kanımızda imkanımızda milletimize feda olsun’ sloganı ile kampanyaya destek veriyoruz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Birlik ve beraberliğimizi daim eylesin inşallah. Salgın hastalıktan da bir an önce milletimizi, devletimizi ve bütün insanlığı kurtarsın diye dua ediyoruz” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive