GündemİlçeManşetBURDUR’DA UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK, YAKALANAN 4 ŞÜPHELİDEN İKİSİ TUTUKLANDI

3 ay ago

JANDARMA EKİPLERİNDEN UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK, YAKALANAN 4 ŞÜPHELİDEN İKİSİ TUTUKLANDI

Burdur’da güvenlik güçlerinin uyuşturucu satan, kullanan ve yetiştiren şahıslara karşı mücadelesi sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’dan gelen (A.Ş) isimli şahıs yönetimindeki 34 plakalı otomobil Burdur, Bucak ilçesine bağlı Çobanpınar köyü sınırlarında durduruldu. Araç ve araç içindeki A.Ş., M.K.T., M.S. ve A.K. isimli şahısların üzerinde yapılan aramada 168 Gr kubar esrar maddesi, 95.5 Metanfetamin uyuşturucu maddesi ve 1 adet uyuşturucu kullanım aparatı ele geçirilirken şüpheli 4 şahıs gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslar yapılan işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildi. Şüpheli şahıslardan A.K., M.S. isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken A.Ş. ve M.K.T. isimli şahıslar tutuklandı.

Burdur Valiliği Basın Bürosu’nun konuyla alakalı yaptığı açıklama şöyle: “Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kararlılıkla sürmektedir.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışma sonucunda elde edilen bilgiler ışığında, yapılan tespitler ve fiziki takip sonucunda alınan arama kararı ile birlikte, Antalya ilinden gelen (A.Ş) isimli şahıs yönetimindeki 34 plakalı otomobil Burdur ili, Bucak ilçesine bağlı Çobanpınar köyü sınırlarında durdurulmuştur.

Durdurulan araç ve araç içinde bulunan A.Ş., M.K.T., M.S. ve A.K. isimli şahısların üzerinde yapılan aramada (168.) Gr kubar esrar maddesi, (95.5) Metanfetamin uyuşturucu maddesi ve (1) adet uyuşturucu kullanım aparatı ele geçirilmiştir. Bucak Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ele geçirilen malzemelere el konularak,  A.Ş., M.K.T., M.S. ve A.K isimli şüpheliler 02.09.2020 tarihinde  gözaltına alınmışlardır.

Gözaltına alınan şahıslar yapılan işlemlerin ardından 03.09.2020 tarihinde sevk edildikleri mahkemede, A.K., M.S. isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, A.Ş. ve M.K.T. isimli şahıslar tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive