Burdur’da güvenlik güçleri tarafından İl genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan/kullanan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla yürütülüyor. 

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 01-14 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda; 

 Farklı tarihlerde İl merkezinde durdurulan araçlar ile bu araçlar içerisinde bulunan iki şahsın ikametinde yapılan aramalarda 9,33 gram metamfetamin maddesi, 1 adet uyuşturucu kullanımına yarayan alüminyum folyo, uyuşturucu içiminde kullanıldığı değerlendirilen aparatlar, 67,50 gram esrar maddesi, sentetik kannabinoid (bonzai) enjekte edilmiş yaklaşık 120 kullanımlık 2 adet kağıt parçası, 1 adet hassas terazi ve uyuşturucu madde kullanımına yarayan çok sayıda aparat ele geçirildi.

 Konuyla ilgili olarak, araçlarda bulunan M.D., A.Ö., D.Ö., B.İ., İ.Ş., B.S., E.B. ve Y.U. isimli şahıslar hakkında TCK 191. ve 188. Maddelerine muhalefet suçlarından işlem yapılırken, bu şahıslardan E.B. ve Y.U. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Ayrıca GBT sorgulamasında aranması olduğu anlaşılan S.Ç. isimli sahsın üzerinde 4,13 gram eroin maddesi ele geçirilerek TCK 191. Maddesine Muhalefet suçu kapsamında işlem yapılırken, uyuşturucu satışı yaptığı yönünde alınan bilgiler üzerine M.A. isimli şahıs hakkında da TCK 188. Maddesine muhalefet suçu kapsamında işlem yapıldı.

 Bucak İlçesinde ise Y.S., Ö.Ş., H.M., İ.T., E.K., S.B., M.K., ve M.S. isimli şahısların içerisinde bulundukları ikamette ve M.S. isimli şahsın üzerinde yapılan aramalarda 1,55 gram esrar maddesi ile 3 adet suboxone hap (kullanımı kontrole tabi) ele geçirilmiş olup TCK 191. Maddesine muhalefet suçundan şahıslar haklarında işlem yapıldı.

 Aranması olan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda da C.Ö. isimli şahsın 2313 SKM suçundan ve M.E.Y isimli şahsın ise TCK 191. Maddesine muhalefet suçundan kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edilmesi üzerine şahıslar yakalanarak cezaevine teslim edildi.