GündemManşetBurdur’da uyuşturu ile mücadele sürüyor

4 ay ago

Güvenlik güçleri tarafından, uyuşturucu ile mücadele kapsamında, İl genelinde yürütülen çalışmalar büyük bir kararlılık içerisinde devam ediyor.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik farklı tarihlerde yapılan 3 ayrı operasyon’da uyuşturucu kullanan bir şahıs yakalanırken2 farklı araçta entetik kannabinoid enjekte edilen kâğıt parçası ve 1,47 gr eroin maddesi ele geçirildi.

3 ayrı operasyonda toplam 6 şahısa TCK 191. Maddesine Muhalefet suçu kapsamında işlem yapıldı. Yapılan işlemlerin ardından şahıslar Savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

Burdur Valiliği konuyla alakalı yaptığı açıklamada şöyle; İlimiz merkezinde, 16.07.2020 tarihinde M.Y. ve İ.O.K. isimli şahısların içerisinde bulunduğu araçta sentetik kannabinoid enjekte edilen kâğıt parçası ele geçirilmiş, şahıslara TCK 191. Maddesine Muhalefet suçu kapsamında işlem yapılmış, işlemlerinin ardından Savcılık talimatı ile serbest bırakılmıştır.

İlimiz merkezinde, 17.07.2020 günü A.B.A. isimli şahsın uyuşturucu kullandığı tespit edilmiş, TCK 191. Maddesine Muhalefet suçu kapsamında işlem yapılan şahıs, işlemlerinin ardından Savcılık talimatı ile serbest bırakılmıştır.

Gölhisar İlçesinde 13.07.2020 tarihinde H.G.T., A.K. ve M.C.M. isimli şahısların içerisinde bulunduğu araçta 1,47 gr eroin maddesi ele geçirilmiş,  şahıslara TCK 191. Maddesine Muhalefet suçu kapsamında işlem yapılmış, işlemlerinin ardından Savcılık talimatı ile serbest bırakılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive