Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında, Üniversite Güvenlik Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Toplantıda; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde başlayan (MAKÜ) 2020 – 2021 akademik yılının huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanmasının sağlanması için alınması gereken güvenlik tedbirleri görüşüldü. 

Devam eden Pandemi süreciyle ilgili uygulanan tedbirlerin de el alındığı toplantıda, ilgili kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konular görüşülerek, karşılıklı değerlendirmede bulunuldu.

Vali Arslantaş toplantının başında yaptığı değerlendirmede, amacımız 2020-2021 akademik yılının gerek güvenlik açısından, gerekse içinde bulunduğumuz Pandemiyle mücadele açısından bütün öğrencilerimiz ve İlimiz için olumlu bir şekilde tamamlanmasıdır” dedi. 

Toplantıda başta MAKÜ İstiklal Yerleşkesi olmak üzere MAKÜ’ye bağlı bütün kampüs ve çevrelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Yurtları ile diğer özel yurt vb. yerler ile çevrelerinde alınması gereken genel güvenlik, trafik ve pandemi tedbirleri masaya yatırıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya başta Vali Arslantaş olmak üzere, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı Hakan Başaklıgil, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ve İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdür V. Komiser Uğur Özkan katıldı.