Burdur’da TÜRKŞEKER Tarım ürünleri satış mağazası açıldı.

Burdur Şeker Fabrikası giriş kapısı yan tarafına açılan mağazanın açılışına AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Şeker Fabrikası Müdürü Turan Arslan, Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık,AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, parti üyeleri, fabrika çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından AK Parti Burdur İl Başkanı Mengi ve beraberindeki heyet satış mağazasını gezdi ve fabrika müdürü Turan Arslan’dan satılan ürünlerle ilgili bilgi aldı. Başkan Mengi, daha sonra mağazadan ilk alışverişi yaptı ve fiyatların uygun olduğunu söyledi.

Satış mağazasında her üründen kişi başı ikişer tane alınabildiği sadece 3 kiloluk şekerin kişi başı bir tane alınabildiği de açıklandı.

“Fiyatlar uygun. Şeker’in kilosu 11 lira”

Basın mensuplarına açıklama yapan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Bugün Şeker Fabrikamızın bahçesine TÜRKŞEKER Tarım A.Ş adına kurulan marketin ilk satış günü. Marketimiz bugün açıldı. Biz de bu marketin açıldığını Burdur kamuoyunun bilmesi hasebiyle bilgilendirmek ve paylaşmak istedik, ziyarette bulunduk. Burdur Ziraat Odası Başkanımız, Burdur Şeker Fabrikası Müdürümüz, TÜRKŞEKER Tarım A.Ş Burdur İl Temsilcimiz ile beraber maarketimizi gezdik. gerçekten çok güzel olmuş ve raf fiyatları çok uygun. Şeker’in kilou 11 lira. İnşallah Burdurlu hemşerilerimiz, vatandaşlarımız buradan uygun raf fiyatından mal alımı sağlayacaklar.Vatandaşlarımız özellikle şeker konusunda ve TÜRKŞEKER Tarım A.Ş’nin sözleşmeli tarım üzerine ürettiği bütün ürünleri buradan almaya çalışacak.Bütün ürünler gerçekten güzel, kaliteli ve fiyatları uygun. Burdur’umuza açılan bu market Türkiye genelindeki 6. market.Bu marketlerin devamı da diğer şeker fabrikası bulunan şehirlerede gelecek. Şehrimize bunu kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, bu marketin açılması konusunda Genel Müdürlüğümüz ile yaptığı görüşmelerde neticeyi aldı ve Türkiye genelindeki 6. market Burdur’a açıldı.Özellikle yerin temini konusunda Şeker Fabrikamız ve Sayın Valimiz büyük bir gayret gösterdi. Yapımı konusunda da İl Özel İdaremiz büyük gayret gösterdi ve Burdur’a marketimizi kazandırdık. Ben tekrardan müdürlerimize, bizlere destek olan Ziraat Odası Başkanımıza, Milletvekillerimize, Valimize çok teşekkür ediyorum. Burdur’umuza hayırlı olsun.” dedi.

“Çuval satışı yapılmayacak”

Mağazadan çuval satışı yapılıp yapılmayacağı ile ilgili de bilgi veren Başkan Mengi, “Bu markette çuval şekeri satılmayacak. Sadece şu an pandemiden dolayı Türkiye genelinde şeker talebi maksimum olduğu için satışları Genel Müdürlüğümüz organize ediyor. Çuval satışı şu an sadece imalatçılarımıza organize bir şekilde satış yapılıyor.Ama 1 kilo, 3 kilo ve 5 kiloluk şeker satışlarını da TÜRKŞEKER perakende olarak firmalara satışını sağlıyor.İnşallah pandeminin etkisinden sonra ilerleyen yıllarda vatandaşımıza çuval satışının başlayacağını düşünüyoruz. Ama şu an pandeminin etkisiyle talep çok fazla olduğu bunun bir organizasyonu sağlandı. Şu an şekerin dengeli bir şekilde piyasaya sürülmesini, satılmasını TÜRKŞEKER A.Ş organize ediyor.Büyük bir gayret gösteriyorlar. Bu konuda vatandaşlarımızdan hassasiyet göstermesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Muhammet Fatih Başcı