KültürManşetTurizmBurdur’da turizm alt yapısını geliştirme çabalarında yeni bir adım; SAGALASSOS ANTİK KENTİ GİRİŞİNDE ÜST TERAS’TA DİNLENME İMKÂNI

10 ay ago

Burdur’da 2019 yılı yaz döneminde turizm konuları, turizm faaliyetleri öne çıkmaya, yerel gündemi belirlemeye devam ediyor. Bünyesinde pek çok doğal güzellikler ve tarihi değerleri barındıran Burdur’un, giderek artan turizm hareketliliği ve ziyaretçi sayısında yaşanan artışlarla birlikte, turizm alt yapısı oluşturma çabaları da daha anlamlı hale geliyor.

Burdur’da artan turizm talebinin sürekli hale gelmesi, ilginin sürmesi, ekonomik kazanca dönüşmesi noktasında, sağlıklı bir turizm alt yapısı büyük önem taşıyor.

İşte; ilimizde turizm alt yapısını geliştirmeye yönelik atılan adımlardan biri de Ağlasun ilçesi Sagalassos antik kentinde atılıyor.

Giderek daha popüler hale gelen, kültür turizminde büyük bir potansiyel vaad eden Sagalassos antik kentinde, gelen ziyaretçileri daha iyi koşullarda ağırlamak, turistleri memnun etmek amacıyla Sagalassos girişinde Karşılama Merkezi’nin bir bölümüne üst terasta kafeterya, ziyaretçilerin hizmetine açıldı.

Vali Hasan Şıldak’ın da yakından takip ettiği bu çalışma, turizm alt yapısı oluşturma gayretlerinden biri…

Sagalassos antik kenti girişine üst terasta açılan kafeterya, eşsiz bir manzara eşliğinde Sagalassos antik kentini gezenlere dinlenme imkanı sağlıyor.

Burdur Valiliği’nce konu hakkında yapılan açıklama şöyle:

“Burdur’un en önemli tarihi değerlerinden olan ve 2019 yılında ziyaretçi sayısında büyük artış yaşanan Sagalassos Antik Kentini ön plana çıkarmak amacıyla Valiliğimiz tarafından çok yönlü olarak başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Kültür ve Turizm Bakanlığımızca sağlanan ödenekle yolu sıcak asfaltla kaplanan Türkiye’nin en iyi korunmuş antik alanlarından biri olan Sagalassos için bir yandan da Valiliğimiz tarafından kapsamlı bir tanıtım kampanyası sürdürülüyor.

Tarihi kente gelen ziyaretçilerin dinlenebilecekleri bir alan sağlamak için ise Valiliğimiz tarafından yapılan girişimle bir hafta önce Karşılama Merkezinin bir bölümünde ve üst terasta kafeterya oluşturularak hizmete sunuldu.

Ağlasun Kaymakamlığımızca işletilen kafeterya ziyaretçilere eşsiz bir manzara eşliğinde dinlenme fırsatı veriyor.”

Kodlama : SadeMedia Interactive