Burdur Müzesi yanında bulunan küçük işletmede hem imalat hem de satış yapılırken özellikle tur sezonlarında Burdur'a gelen yerli ve yabancı turistler müzeye yakınlığı sebebiyle ilk önce bu dükkana uğruyor.

9 yıldır aynı dükkanda çalıştığını aktaran Nuray Erzurumlu

Burdurlulara Sorduk "Kısırlaştırılsın mı, Uyutulsun mu?" Burdurlulara Sorduk "Kısırlaştırılsın mı, Uyutulsun mu?"

"Yöresel ürünlerimizin imalatını eşim yapıyor ben de satışını yapıyorum. Dükkan benim, ama eşimle beraber çalışıyoruz. Bir kadın olarak kendimi zamanla geliştirdim. İlk başladığım zamanki acemi heyecanım artık yok, zamanla tecrübelendiğimi düşünüyorum. Satışlarımız çok şükür iyi, buraya gelen yerli veya yabancı turiste de tadımlık olarak götürüyor ikram ediyoruz. Oradan da elbette çoğunlukla dönüş alıyoruz. Hiç bilmeyen müşterilerimizle karşılaştığımızda gerçekten güzel tepkiler alıyoruz. Bu imalat bizim el emeğimiz, el emeğimizin beğenilerek talep görmesi bizi mutlu ediyor. 

photo_5870581473537539660_y

Başta ceviz ezmesi-ben kendim de buranın köyünden olunca cevizlerimiz köylerden gelen doğal cevizler oluyor başka ceviz kullanmıyoruz-, irmik ve şekerden imal ediyoruz. Kesinlikle glikoz veya tatlandırıcı kullanmıyoruz, lezzeti buradan geliyor. Bunun yanı sıra kenevir, haşhaş ve susam helvamız var. Üstelik susam helvasını da kendi tarifimiz olarak ilk kez beğeniye sunduk. İçinde haşhaş, pekmezi ceviz ve susam bulunuyor. Bize ait bir ürün. İlk tepkiler gayet olumlu. Diğerlerine göre tabii ki yeni bir lezzet olduğu için yavaş yavaş alışacak vatandaşlarımız."

dedi.

photo_5870581473537539662_y

Kadın girişimci olarak çalışmanın kıymetine değinen esnaf Nuray Erzurumlu, "Çalışmak çok güzel,  yeni insanlarla tanışmak çok güzel. Her şeyden de öte bir kadın olarak başarılı olmak çok daha güzel bir his."sözleriyle de kadın girişimciliği üzerine olan düşüncelerini destekledi.

YENİ GÜN MEDYA- ÖZEL HABER

Kaynak: Hatice Kübra SAVAŞ