BölgeÇevreGündemManşetTurizmBurdur’da tanıtım atağı BURDUR’U KEŞFETMEYE HAZIR MISIN?

8 ay ago

Bünyesinde pek çok doğal güzellikleri, tarihi değerleri barındıran, son yıllarda turizm faaliyetlerinin giderek parladığı Burdur’da tanıtım çalışmaları da giderek çeşitleniyor.

Hatırlanacağı gibi; Burdur’un sahip olduğu bu potansiyele rağmen yeterince tanınmadığı, bilinmediği için turizm pastasından hak ettiğini alamadığı, yeterince pay alamadığı, öne çıkan, hep dile getirilen konulardan biri oldu.

Son yıllarda ilimiz turizmindeki iyi sinyaller, kıpırdanmalar, Burdur’un tanıtımında da olumlu gelişmeleri beraberinde getirdi. Özellikle yeni medya düzeninde sosyal medyanın öne çıkması, internet kullanımının yaygınlaşması, Burdur’un tanıtım eksikliklerinin giderilmesine epey katkı sağladı.

Örneğin, Salda Gölü’ndeki ziyaretçi patlamasında, yaşanan ilgi artışında medyadaki haberlerin yanı sıra sosyal medyanın rolü çok büyük. Yine Burdur turizmindeki gelişme ile birlikte İnsuyu, antik kentler, lavanta projeleri, yöre kültürü ve Burdur ile daha pek güzellik sosyal medyada daha geniş yer bulmaya başladı. Tüm bu gelişmeler, Burdur’un tanıtımına da katkı sağlıyor.

Burdur’un tanıtımı, bu değerlerin turizme kazandırılması noktasında Vali Hasan Şıldak’ın çabalarına bir yenisi daha eklendi. Burdur Valiliği’nce hazırlanan, BAKA destekli Burdur tanıtım filmleri yoğun ilgi görüyor. 4 ayrı tanıtım filminin yer aldığı, bir genel diğerleri de tarih, doğa ve kültür konsepti içeren filmler, Burdur’un tanıtımındaki bir açığı da gidermiş oldu.

“Burdur’u keşfetmeye hazır mısınız?” sorusuna cevap veren kısa ve uzun versiyonları ile toplam 8 ayrı filmden oluşan, bu geniş çaplı  tanıtım çalışması hakkında Burdur Valiliği, dün yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

TANITIM FİLMLERİ TAMAMLANDI

“Burdur Valiliği olarak, binlerce yıllık tarihi değerlere, eşsiz doğal güzelliklere ve zengin kültürel mirasa sahip İlimizin tanıtımı amacıyla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) katkılarıyla hazırlanan Tanıtım Filmleri tamamlandı.

Daha önceden hazırlanan tanıtım filminin günün teknolojik şartları da göz önünde bulundurulduğunda yetersiz kalmasından yola çıkılarak, son yıllarda İlimizde giderek artan turizm hareketliliği dikkate alınarak turizm potansiyelinin daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla, gerek değişik fuar, organizasyon ve programlarda, gerekse sosyal medya platformunda kullanmak üzere 8 aylık bir takvimi içeren yoğun bir çalışmayla hazırlanan filmler tamamlanmasının ardından Valiliğimiz İnternet Sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

İlimizin; başta Antik Kentleri olmak üzere tarihi değerlerimizin tanıtımına yönelik Tarih Temalı “Tarih BURDUR’da Keşfetmeye Hazır mısın?”, eşsiz doğal mirasımızın tanıtımı amacıyla Doğa Temalı “Doğa BURDUR’da Keşfetmeye Hazır mısın?”, Teke Yöresinin Başkenti olarak anılan İlimizde yaşanan ve yaşatılan Yörük Kültürünün tanıtımı amacıyla Halk Kültürü Temalı “Yörük Kültürü BURDUR’da Keşfetmeye Hazır mısın?”ve Burdur temalı genel tanıtım filmi  “BURDUR’u Keşfetmeye Hazır mısın?”,sloganlarının kullanıldığı dört (4) bölümden oluşan Tanıtım Filmleri değişik program ve ortamlarda kullanılmaya yönelik her bir konu başlığının uzun ve 1 dakikalık kısa versiyonları olmak üzere toplam 8 filmden oluşuyor.

Vali Hasan Şıldak filmlerle ilgili yaptığı değerlendirmede; sosyal medyada yayınladığı andan itibaren geniş kesimler tarafından paylaşılarak izlenen filmlerin ilimiz için hayırlı olmasını diledi.

Vali Şıldak, “göreve başladığım ilk günden itibaren bir eksiklik olarak değerlendirdiğim tanıtım filmi konusunda Valiliğimizce BAKA’ya hazırlatılan filmlerin İlimizin tanıtımına büyük katkıda bulunacağına inanıyorum.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive