EkonomiGündemManşetBurdur’da sulama yatırımları, üreticiye katkı sağlıyor

5 ay ago

Bilindiği gibi; ‘tarım ve hayvancılık’ ili olan Burdur’da son yıllarda en öne çıkan kamu yatırımlarının başında sulama yatırımları geliyor. Devlet Su İşleri (DSİ) Burdur genelinde sahada, sulama yatırımlarını baraj ve gölet yapımlarını hayata geçiriyor. Sulama yatırımları, verimli tarımsal üretim demek, çiftçinin daha çok kazanması demek…
Burdur’daki sulama yatırımlarını çok yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur yaptıkları ortak açıklamada; ilimizdeki sulama yatırımları hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.
Vekiller, 2020 sulama sezonunda Burdur genelinde 200 bin dekara yakın tarım arazisinin sulanacağını vurguladılar. Vekilllerin konu hakkındaki açıklaması şöyle:

YATIRIMLARIMIZLA ÜRETİCİMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAMA DEVAM EDİYORUZ
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur DSİ Sulama yatırımlarının Burdur’da üreticiye büyük katkı sağladığını belirtti.

2020 SULAMA SEZONUNDA 196 Bin 817 DEKAR TARIM ARAZİSİ SULANACAK
Üreticilerin her zaman yanında destek olmaya devam edeceklerini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Burdur İlimizde 2020 yılı sulama sezonunda toplam 196 bin 817 dekar tarım arazisi DSİ Genel Müdürlüğümüz aracılığı ile yapmış olduğumuz yatırımlar neticesinde sulanacak olup yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 yılı birim fiyatları ile milli ekonomiye 177 milyon 135 bin TL katkı sağlanması hedeflenmektedir. Yine DSİ Genel Müdürlüğümüz tarafından yatırımlarımız devam etmektedir. Üreticilerimizin daha kaliteli üretim yapabilmeleri için desteklerimiz devam edecektir. Çiftçilerimizin kaliteli üretim yapabilmeler için bu çalışmaları gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye, DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız ve ekine, DSİ Bölge Müdürümüz ve ekibine, DSİ 187. Şube Müdürümüz ve ekibine teşekkür ederiz.” şeklinde açıklamada bulundular.

Kodlama : SadeMedia Interactive