EkonomiGündemManşetBurdur’da sosyal koruma kalkanı destekleri (27 BİN HANEYE 48 MİLYON 893 BİN 838 TL)

3 ay ago

Mengi açıkladı: 27 BİN HANEYE 48 MİLYON 893 BİN 838 TL’lik DESTEK

Adalet ve Kalkınma Partisi  Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından  Kovid-19 pandemi sürecinde Sosyal Koruma Kalkanı Programı kapsamında ilimize yapılan destekleri açıkladı.

Gazetemiz Sahibi Hasan Ali Daldal’ı ziyaretinde Ak Parti Hükümetinin Sosyal Koruma Kalkanı programı ödemeleri Burdur kamuoyu ile paylaşan Volkan Mengi; 27 Ağustos 2020 tarihi itibariyle ‘Sosyal Destek Programı’,  ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’, ‘Kısa çalışma ödeneği’, ‘Nakdi ücret desteği’, ‘İşsizlik ödeneği’ olarak 27 bin 870 hane/kişiye 48 milyon 893 bin 838 lira destek verildiği açıkladı.

ÜLKE GENELİ 31 MİLYAR 282 MİLYON 280 BİN 810 LİRALIK DESTEK

Ülke geneli Sosyal Koruma Kalkanı Desteklemelerini açıklayan Başkan Mengi, 17 Ağustos 2020 tarihine kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Programı’,  ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’, ‘Kısa çalışma ödeneği’, ‘Nakdi ücret desteği’, ‘İşsizlik ödeneği’ olarak ülke genelinde 14 milyon 109 bin 335 kişi/haneye 32 milyar, 282 milyon 280 bin 810 lira destek sağlandığını belirtti.

MENGİ BİRLİK BERABERLİK VURGUSU YAPTI

“Birbirimize Sahip Çıkarsak Dünya’da İlk 10 Ülke Arasına Girme Çabamızın Meyvelerini Bu Süreçte Alacağız” dedi. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, hükümetimiz Dünya’nın şartlarda yaşadığı pandemi sürecinde, esnafına, işçisine, halkına büyük büyük destek oluyor. Rakamlar ortada, milyarlarca lira hamt olsun devletimiz tarafından karşılanıyor. Böyle bir güçlü devlet Avrupa’da yok.  Allah’ımıza şükürler olsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu paralar vakti zamanında ödeniyor. İnsanların ihtiyaçları karşılanıyor.

Karşılanmaya da devam ediyor. Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması sevindirici bir durum. Rabbimizden bu pandemi sürecini hem Dünyamızdan hem ülkemizden bir an önce bitirmesini için dua ediyoruz. Biz tekrardan Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize teşekkür ediyoruz. Bu zor günlerde birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Birbirimize sahip çıkarsak Dünya’da ilk 10 ülke arasına girme çabamızın meyvelerini bu süreçte alacağız inşallah” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive