ManşetSağlıkSporÜniversite-MAKÜBurdur’da sokak hentbolü

11 ay ago

Burdur’da Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Sağlıklı Yaşam İçin Hentbolda Buluştuk’ projesi kapsamında 14 Haziran 2019 Cuma günü Sokak Hentbolü etkinliği düzenlendi.

İstasyon Caddesi’nde düzenlenen etkinliğe Ak Parti Burdur Milletvkeili Bayram Özçelik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, MAKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Şimşek, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nuri Yıldırım ile özel öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Proje Koordinatörü Güliazar Güzel; “projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik projeleri kapsamında finanse ediliyor. Projemiz kapsamında çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetlerle sağlıklı yaşam için sporun önemine dikkat çekiyoruz. Hentbol alanında da eğitimler gerçekleştiriyoruz. Hedef kitlemiz ilimiz merkez ilçede eğitim öğretim yapan birisi Burdur Özel eğitim ortaokulu olmak üzere 8 ortaokulumuz. Bugün farkındalığı artırabilmek ve Burdur’da daha çok kişiye ulaşabilmek adına sokak hentbolü etkinliği düzenledik. Katıl- an, destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinlikte katılımcılar kurulan kale şeklindeki platformdaki deliklerden  gol atabilmek için çaba gösterdi. Başarılı olanlara şapka ve tişört hediye edildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive