GündemManşetSağlıkBURDUR’da SOBA ZEHİRLENMESİ! Karbonmonoksit gazından zehirlenen çifti, damatları ölü buldu

2 ay ago

Burdur’da kendilerinden haber alınamayan Gülşen-Mesut Kelleci çiftinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdikleri belirlendi.

Burdur merkez Konak Mahallesi Uğuz Sokak Çıkmazı Uluçay Apartmanı zemin katta oturan ve Küçük Sanayi Sitesi’nde oto boyacılığı yapan Mesut Kelleci (50) 17 Şubat Pazartesi sabahı işe gitmeyince iş arkadaşları kendisini aramaya başladı. Kelleci’nin aramalara cevap vermemesi üzerine mesai arkadaşları Kelleci’nin damadı Bekir Erken’e ulaştı.

Telefonla kayınvalidesi ve kayınpederini arayan Erken, cevap alamayınca kayınpederinin evine gelerek tekrar telefonla arası. Telefonun zil sesini camdan duyan damat Bekir Erken, eşi ile birlikte eve girince kayınpederi ile kayınvalidesinin odada yerde yatar vaziyette hareketsiz halde görünce 112 ve 155’e haber verdi.

Olayın haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde çiftin hayatını kaybettiğini tespit edildi.  Kelleci çiftinin cansız bedenleri Savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Kelleci çiftinin odada bulunan muhabbet kuşlarının da zehirlenerek öldüğü öğrenildi.

Bekir Erken; “sabah işyerinden kayınpederin işe gelmedi, telefonla aradık ulaşamadık diye aradılar. Ben de telefonla aradım ulaşamadım. Geldim zili çaldım, arka tarafa dolaşıp camları çaldım. Sonra eşim telefonla aradı ön camdan telefon sesini duydum. Anahtarla kapıyı açıp girdik ikisi de yerde yatıyordu. Sonra 112’yi aradım” dedi.

Kelleci çiftinin vefat haberini alan yakınları olay yerinde gözyaşına boğuldu. Fenalaşan bir kişi ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Kodlama : SadeMedia Interactive