ManşetSiyasetBurdur’da siyasetin nabzı; SAL-PA’da atar

5 sene ago

18 Eylül’de Milletvekili aday listelerinin belli olmasıyla birlikte, 9 günlük bayram tatilinin ardından seçim hazırlıklarının yoğunluk kazanması, partilerin sahaya inerek, son bir ayda 1 Kasım erken genel seçimi propaganda çalışmalarına ağırlık vermesi bekleniyor.

Burdur’da da aday listelerinin kesinlik kazanması ile birlikte bayram tatilinin ardından gündemde siyasetin ağırlık kazanması, seçim çalışmalarının yerel gündemi şekillendirmesi bekleniyor.İşte; bu noktada siyasi partilerin ve adaylar için şehrimizde sahada stratejik yerlerin başında Salı Pazarı geliyor. Pek çok insanın Burdur’da Salı günleri buluşma noktası olan Açık Pazar yeri, Uzay Çatı ve çevresi siyasilerin de seçim çalışması yaptıkları gözde yer niteliğinde… Bir anda pek çok kişiye ulaşılabilmesi, değişik kesimlerden insanların biraraya gelmesi nedeniyle Salı Pazarı turlarına ağırlık veren adaylar, birebir iletişimle, halka dokunarak toplumun nabzını tutma imkanı da yakalıyorlar.

Geçtiğimiz hafta Milletvekili aday tanıtımını gerçekleştiren CHP İl Örgütü yöneticileri ve adaylar, Salı Pazarına inerek saha çalışmalarında start vermişlerdi.Dün de AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Kamil Özcan Salı Pazarı’nda vatandaşlarla buluştu. AK Parti heyetiyle birlikte SAL-PA’yı gezen Özcan, kendisinin halkın içinden gelen birisi olduğunu hatırlatarak, bu tür gezilerin siyasetçiler için bir şans olduğunu vurguladı. İlimizde Yetiştiriciler Birliği Başkanlığı görevini de yürüten Özcan, “Salı Pazarının Burdur’un, Burdur ekonomisi için bir ayna olduğunu” söyledi.

Özcan’dan ‘İSTİKRAR’ vurgusu

Köylünün, üreticinin, esnafın ve halkın Pazar yerinde biraraya geldiğini belirten Kamil Özcan, AK Parti’nin üçüncü sıra adayı olarak vatandaşlardan destek istedi. 7 Haziran genel seçiminde de AK Parti’nin üçüncü sıra adayı olan, yine üçüncü sıradan vekil adayı gösterilen Özcan, 1 Kasım seçimini fırsat olarak görüyor. Halkın son dört ayda yaşanan süreci çok iyi gözlediğini söyleyen Özcan, “vatandaş istikrarın ne kadar önemli olduğunu kavramış durumda. Seçimden bu yanan yaşananlar ortada. Güçlü bir iktidar olmayınca, ülkemizin başına ekonomik sıkıntılar çıkarmak isteyenler bir de terör belasını eklemek istediler. Milletimiz yaşananları gayet iyi yorumluyor. Yenilenen seçimde AK Parti’ye destek olarak, AK Parti’yi yeniden tek başına iktidara taşıyarak, oynanan oyunlara en güzel cevabı verecek. Burdur’da da 7 Haziran’a göre çok daha iyi bir sonuç çıkacağına emininm. Bu yönde sinyaller alıyoruz, izlenimlerimiz olumlu yönde” şeklinde konuştu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive