İşte Burdur'da Elektrik Kesintisi Yapılacak Yerler İşte Burdur'da Elektrik Kesintisi Yapılacak Yerler

Burdur'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur, kent genelinde etkisini gösterdi. Yoğun yağış nedeniyle bazı evler ve iş yerleri su altında kaldı. Rögarların taşması sonucu yollarda oluşan su birikintileri, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkiledi. Ayrıca, bazı bölgelerde yollarda çöküntüler meydana geldiği bildirildi.

Belediye ekipleri, su baskınlarının ve yol çöküntülerinin ardından hızla harekete geçerek su tahliye çalışmaları başlattı. Ekipler, vatandaşların güvenliğini sağlamak için yoğun çaba harcarken, şiddetini artıran yağmur, şimşek ve gök gürültüsüyle birlikte devam etti. Yağışlar nedeniyle bazı mahallelerde elektrik kesintileri yaşandı.

Meteoroloji yetkilileri, Burdur genelinde etkili olan yağış nedeniyle halkı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Burdur Belediyesi, su baskınlarına karşı 52 personel, 12 araç, 17 dalgıç pompa, 15 motopomp ve 7 jeneratör ile mücadele edildiğini belirtti. Belediye yetkilileri, şu ana kadar 36 adrese müdahale edildiğini ve 54 adresten ihbar alındığını açıkladı.

Yağmur 6Yağmur 4Yağmur 1Yağmur 3Yağmur 2

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI