Burdur'da Yukarı Pazar esnaflarından Fazıl Akın, Yeşilova'dan buraya gelip esnaflığa başlayalı 15 sene oldu. 15 senedir kına malzemeleri satışları ile Yukarı Pazar'da düğüncülerin uğrak noktası olan dükkanında rengarenk görüntüleriyle bir kına gecesi için lazım olabilecek her malzeme bulunuyor. Burdur Yeni Gün Medya muhabiri Hatice Kübra Savaş'a konuşan Fazıl Akın, yükselen fiyatlara rağmen dükkanın kendilerine ait olmasının büyük avantaj sağladığını, dolayısı ile daha uygun fiyatlarla müşteriye yardımcı olabildiklerini ifade etti.

Vefat Eden Eski Belediye Başkanına Büyük Vefa! İşte Yeni İsmi Vefat Eden Eski Belediye Başkanına Büyük Vefa! İşte Yeni İsmi

AĞLAMASIN GELİN, GÖZYAŞINI SİLİN

Dükkanda sadece düğün sezonu olarak nitelendirilen yaz ayları için her mevsim kampanyanın mevcut olduğunu ve özellikle Rüyam Kına EVi ile birlikte çalışan Sultan Moda Evi'nden bindallı kiralayan gelinlere özel de kına malzemelerinde hep yardımcı olduklarını belirtti. Bununla birlikte Sultan Moda Evi'nde bindallı ve abiye giyimle hizmet sunan Kezban Gül, "Gelenkler çok değişti. Ekonomik nedenlerle birlikte düğüncü geldiğinde A'dan Z'ye bir alışverişten ziyade sadece önem sırasında yüksekte bulunan ihtiyaçların alışverişini yaparak gidiyor. Bu sebeple bizler de elimizden geldiği kadarıyla bindallı kiralamada da uygun fırsatlar sunmaya çalışıyoruz. Bindallı çeşitlerimize göre 400₺- 3500₺ arasında kiralarımız mevcut. Gelinlerimizin en güzel gününü daha da güzelleştirmek, mutluluklarına bir katkı sunabilmek için çalışıyoruz. Ayrıca burada kayınvalide adayları için de anne giyimlerimiz, mezuniyetler için abiye modellerimiz bu özel günler için saç ve eşarp aksesuarlarımız da bulunuyor. Bizim için en önemli olan buradan herhangi bir şey alan müşterimizin memnun ve güleryüzle ayrılabiliyor olması. Buna önem veriyoruz."dedi.

FİYATI SİZİN SEZVKİNİZ BELİRLİYOR

Kına evi için konuşan Fazıl Akın ise, "Burada gelin ve damada sadece al veriyoruz gelin kalan her şey gelinin gecesinde bulunacak nedime grubuyla ilgili. Dolayısı ile fiyatı belirleyen ilk etken nedime sayısı. Bunun haricinde fiyatı belirleyen en önemli unsur gelin hanımın zevki. Burada diyelim ki 10 nedimelik bir alışveriş paketi çıkarılacak, burada ortalama tüm ihtiyaçlarla birlikte topmlam 1250- 1750₺ arasında bir tutar karşımıza çıkar. Ancak dediğim gibi bindallıyı bizden kiralayana kalan malzemelerde de elimizden geldiğince yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Ayrıca her sezon biz bu fırsatları müşterilerimize sunuyoruz."dedi.

ÖZEL HABER
 

Kaynak: BURDUR YENİ GÜN MEDYA ÖZEL HABER