Burdur’da güvenlik güçlerinin uyuşturu tacirlerine yönelik operasyonları sürüyor.

4 Kasım 2020 Çarşamba günü Burdur’da durdurulan bir yolcu otobüsünde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Narkotik Madde Arama Köpeği Sarik tarafından arama yapıldı.

Yapılan arama sonucunda otobüste seyehat eden İran uyruklu F.S isimli şahsa ait olduğu öğrenilen kolide piyasa değeri yaklaşık 500.000 TL civarında olan ve Burdur tarihinde ele geçirilen en yüksek miktar olan 1 kilo 165 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Gözaltına alınan iran uyruklu F.S. isimli şahıs 05 Kasım 2020 Perşembe günü “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Burdur Valiliği Basın Bürosu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “EMNİYET EKİPLERİ UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR

 Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla yürütülmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmada 04.11.2020 günü İlimiz merkezinde durdurulan bir yolcu otobüsünde seyahat eden İran uyruklu F.S. isimli şahsa ait koli içerisinde Narkotik Madde Arama Köpeği Sarik ile birlikte yapılan aramada;

Piyasa değeri yaklaşık 500.000 TL civarında olan ve Burdur tarihinde ele geçirilen en yüksek miktar olan 1 kilo 165 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli F.S. isimli şahıs 05.11.2020 günü “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”