Burdur İl Emniyet Ekipleri tarafından Burdur genelinde radarla hız denetimi yapıldı.

 Güvenlik güçleri tarafından Burdur’da huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanmasına yönelik yapılan trafik denetimlerine devam ediliyor.

 Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 01-02 Kasım 2020 tarihleri arasında Burdur İl genelinde yapılan Radarla Hız Denetimlerinde; 640 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Yapılan kontrollerde toplam 223 araç sürücüsüne trafik idari para cezası uygulanırken 10 araç trafikten men edildi.

Burdur Valiliği Basın Bürosu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Emniyet Ekipleri Tarafından Burdur Genelinde Radarla Hız Denetimi Yapıldı. Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimizde huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanmasına yönelik yapılan trafik denetimlerine devam edilmektedir. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 01-02 Kasım 2020 tarihleri arasında İlimiz genelinde yapılan Radarla Hız Denetimlerinde; (640) araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, (168) araca/sürücüsüne, 51/2-A maddesi (Yönetmelikte belirtilen hız sınırlarını %10’dan %30 a kadar aşmak.), (23) araca/sürücüsüne, 51/2-B maddesi (Yönetmelikte belirtilen hız sınırlarını %30’dan %50’ye kadar aşmak.), (4) araca/sürücüsüne, 51/2-C maddesi (Yönetmelikte belirtilen hız sınırlarını %50’den fazla aşmak.) (28) araca/sürücüsüne Karayolları Trafik Kanununun diğer ilgili maddelerinden toplam (223) araca/sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası uygulanmış (10) araç trafikten men edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”