GenelManşetBURDUR’DA ‘PROJE KÜLTÜRÜ’ GELİŞİYOR, YAYGINLAŞIYOR…

6 ay ago

Sağlıklı yaşam için hentbolde buluşacaklar

Burdur’da proje kültürünün gelişmeye başladığı ortaya koyan birbirinden güzel çalışmalar sahada uygulanıyor. İşte; bu örneklerden biri olan “Sağlıklı yaşam için hentbolda buluştuk” projesinin tanıtımı 20 şubat 2019 Çarşamba günü yapıldı.

Bilindiği gibi; Vali Hasan Şıldak göreve başladığı günden beri ısrarla ‘proje’ vurgusu yapıyor, Burdur’da il genelinde proje kültürünün gelişmesi, yaygınlaşması gerektiğini her fırsatta dile getiriyor, altını çiziyor… Valilik bün- yesindeki proje birimini güçlendiren, diğer ka- mu kurumlarındaki AR-GE ve proje ekiplerini harekete geçiren Vali Şıldak’ın bu çabaları, meyvelerini vermeye başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen ve Burdur Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği tarafından İlimizde başlatılan “Sağlıklı yaşam için hentbolda buluştuk” isimli projenin tanıtım, dün Grand Özeren Otel’de gerçekleşti.

Vali Hasan Şıldak konuşmasında; “mantık, içerik, faaliyetler zincirine baktığımızda her şeyin düşünülmüş ve ince detaylandırılmış olduğunu görüyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi proje bir amaç, hedef içeriyor. Bir hedef koyuyorsunuz. Bunu bir örgütle mantık sinsilesi içerisinde geliştiriyorsunuz. İşbirliği yapıyorsunuz. Kamu ile sivil toplumun işbirliği…” ifadelerine yer verdi.

Burdur’da yaşlılar için örnek proje; ‘BİRLİKTE YAŞLANALIM’

Proje kültürünün geliştiği Burdur’da bir örnek sosyal çalışma da yaşlılar için hayata geçiriliyor. Burdur Huzurevi Yaptırma ve Yardımlaşma Derneği’nin koordinatörlüğünde Avrupu Birliği (AB) destekli örnek bir proje Burdur’da uygulanacak.

3 Avrupalı ve bir yerel ortak ile yürütülen “dijital engelleri aşmak, yaşlılar için bilgisayar okuryazarlığı- BİRLİKTE YAŞLANALIM” projesi 60 yaş üstü yetiş- kinlere temel düzeyde bilgisayar ve internet kullanımı becerisi kazandırmayı hedefliyor.

PROJE GÖNÜLLÜSÜ MERYEM ZİNCİRLİ

Burdur’daki bu örnek projenin ilimize kazandırılmasında, proje gönüllüsü Meryem Zincirli’nin bü- yük katkı ve emekleri var… Uzun yıllardır proje çalış- malarının içinde yer alan Meryem Hanım’ın derin bir proje hazırlama bilgi, birikimi bulunuyor… 31 yıllık Avrupa Birliği (AB) projeleri deneyimine sahip, Sağlık Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra komşu ilimiz Antalya’da Valilik bünyesinde AB ofisinde çalışan, 30’dan fazla, AB projesinin içerisinde yer alan Meryem Zincirli, Burdur’da da proje çalışmalarına katkı sağlıyor. İşte; bu çalışmalardan biri de ‘Birlikte Yaşlanalım’ projesi.

Kodlama : SadeMedia Interactive