Burdur’da, 10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 177’inci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Şehit Akif Altay Ortaokulu’nun bahçesinde düzenlenen törende Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik tarafından Atatürk büstüne çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından konuşan İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik; “177’inci kuruluş yıldönümünü kutladığımız Türk Polis Teşkilatı 81 il ve ilçelerinde teşkilatlanmış, dünyadaki gelişim ve değişimleri takip eden, standartlar üstü teknoloji kullanarak, teknik ve fiziki açıdan her türlü donanıma sahip bir teşkilattır” dedi.

Bitirik şunları söyledi; “Türk Polis Teşkilatı nitelikli insan kaynağı ile personelinin tamamına yakını üniversite mezunu ve alanında uzmanlaşmış tarihi birikimi, moral ve motivasyonu yüksek, yüreği vatan sevgisiyle dolu , temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla milletin emrinde ve hizmetinde olan bir teşkilattır.”

Törene CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Engin Hatipoğlu, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz ile Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve polisler katıldı.