GündemManşetBurdur’da playstation kafeler yeniden faaliyete geçti

4 ay ago

Burdur’da da 1 Temmuz itibarıyla normalleşmede yeni döneme girildi. Bu kapsamda playstation kafeler yeniden faaliyete geçti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mart tarihinde kapanan playstation kafeler, yeni normal dönem ile 3 buçuk ay sonra tekrar açıldı. Playstation kafelerde gerekli önlemler alınırken içeri giren müşterilerin ateşleri ölçülüp elleri dezenfekte edildikten sonra içeri alınıyor.

İçeriye alınan müşteriler sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan masalarda, maskeli bir şekilde oyunlarını oynuyor. Müşteriler masalarından kalktıktan sonra da masa ile temasta bulunduğu oyun konsolları işletme çalışanları tarafından dezenfekte ediliyor ve bir sonraki müşteri için temiz bir ortam sunuyor.

Bu süreçte bu sektörden geçimini sağlayan esnafın oldukça zor bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Vikingsss playstation kafe işletmecisi Anıl Can; “3.5 ay çok uzun bir süreç. Bu zaman zarfında ciddi sıkıntılar yaşadık. İşletmemiz kapalı olmasına rağmen giderlerimiz devam etti. Kredi destekleri ile ayakta kalmaya çalıştık. 1 Temmuz itibariyle açmamız gereken işletmemizi gerekli bütün önlemleri tamamladıktan sonra 2 temmuz günü açtık. Her şey müşterilerimizin sağlığı için ama bu tedbir kurallarının biraz daha esnetilmesi gerektiğini düşünüyorum ve denetimlerinde her esnafa eşit şekilde yapılmasını istiyorum. İşletme olarak alınan bütün tedbir kurallarını gelen müşterilerimize uyguluyoruz. Kafemizde bulunan özel hava sistemlerimiz ile düzenli olarak havalandırıyoruz. Sosyal mesafe konusunda şuan masalar arasında 1.5 metre mesafe var. Ayrıca masaları ortadan ayırmak için laylonlu bir sistemimiz mevcut. 2 kişi gelen müşterilerimiz birbirlerine temas etmeden oyunlarını oynayabiliyor. Müşterilerimizi bekliyoruz.” dedi.

-Muhammet Fatih Başcı

 

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive