GündemManşetBurdur’da Pazartesi günkü şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiledi

1 sene ago

Burdur’da 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü akşamüstü  etkili olan şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiledi. Şehir merkezinde öğleden sonra etkisini gösteren yağış dolayısıyla sürücüler, trafikte ilerlemekte zorluk çekti.Bazı ev, iş yeri ve apartmanların bodrum katlarını su bastı.

Kent merkezinde şehri ortadan ikiye bölen Burdur Çayı’da ani yağış sonrası yükseldi. Köprübaşı mevkiinde bulunan dere yatağında su seviyesi bir anda arttı.

Sosyal medyada da dün yerel gündem yağışlar, su baskınları oldu. Burdur’daki AK Partililer ile CHP’liler arasında kent merkezinin alt yapısı, Belediye’nin drenaj çalışmaları hakkında tartışmalar, polemikler yaşandı.

Geçtiğimiz Pazartesi meydana gelen yağıştan Burdur’da en olumsuz etkilenen bölgelerden biri de İnsuyu ovası’ndaki çiftçiler oldu.

İnsuyu’ndaki üreticiler yağmur ve dolunun yol açtığı sel felaketinden tarım ürünlerinde ciddi maddi kayıplar yaşadıklarını dile getirdiler. İnsuyu’nun geçim kaynağı fasulye tarlarına basan sel nedeniyle fasulyeler büyük hasar görürken, arazide çalışan işçileri AFAD, İtfaiye ve Jandarma ekiplerinin kurtardığı öğrenildi.

HASAR TESPİTİNE GEÇİLDİ

İnsuyu bölgesinde meydana gelen sel felaketi ile ilgili Burdur Tarım İl Müdürlüğünün harekete geçtiği öğrenilirken, müdürlük ekiplerince hasar tespitinin yapılacağı ve hasarın raporlanacağı öğrenildi.

Burdur’da 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü akşamüstü meydana gelen şiddetli yağış dolayısı ile Burdur’da taze fasulye üretiminin yapıldığı Kurna ve Çatağıl’da 6 bin dönüm arazi zarar gördü. Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, şiddetli yağmur ve dolu yağışı sebebi ile taze fasulye ve diğer tarla ürünü ekili yaklaşık 6 bin dönüm arazide büyük zararlar olduğunu açıkladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive