GündemManşetBurdur’da Pazar günü 2 Bakanlı yoğun gündem

1 sene ago

Burdur; hafta sonu, geçtiğimiz Pazar günü (2 Aralık 2018) kabineden iki Bakanı ağırladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ndeki (MAKÜ) Teknokent binası ile yeni Kütüphane kompleksinin açılış törenlerine katılmak üzere şehrimize geldi.

Burdur programlarına Valilik ziyaretiyle başlayan Bakan Varank ile Bakan Kasapoğlu, MAKÜ İstiklal Yerleşkesi’nde gerçekleşen açılış programlarına katıldılar. İlimizdeki sanayici ve iş insanları ile toplantıda bir araya gelen Bakanlar, programlarının son bölümünde Gençlik Merkezini ve AK Parti Burdur İl Başkanlığını ziyaret ettiler.

Gençlerin çay davetini geri çevirmediler

MAKÜ Teknokent Binası açılışı sonrası, kampüs içerisinde KYK’ya bağlı Fereli Sinan Efendi Erkek Öğrenci Yurdu önünde bekleyen öğrencilerin ‘Sayın Bakanım Yurdumuza Çaya Bekliyoruz’ yazan pankartlı davetlerini geri çevirmeyen Bakan Kasapoğlu ve Bakan Varank Yurt’ta kalan öğrencilerle bir araya geldiler, öğrencilerle çay içerek sohbet ettiler, üniversite öğrencilerinin isteklerini dinlediler.

Bakanlar Örtülü’de MAKÜ Yerleşkesi’nden ayrılmadan, yapımı kısa süre içerisinde tamamlanacak MAKÜ Stadyumu’nda ve spor tesislerinde de incelemelerde bulundular.

BAKAN VARANK GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Varank ve Kasapoğlu daha sonra 15 Temmuz gecesi şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank’ın adının verildiği Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Kütüphanenin açılış töreninde ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank’ı anlatan videonun gösterimi sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gözyaşlarını tutamadı. Bakan Varank, kürsüde konuşurken de duygulandı. Bakan Varank, kürsüden indikten sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun göğsüne yaslanarak gözyaşlarını tutamadı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu da Kütüphane açılışındaki konuşmasında; “İlhan Varank ismi bu kütüphane için çok anlamlı, çok önemli. O darbe gecesi, o hain güruha karşı ilk direnen sembol isimlerden birisi. Şehadet şerbetini içti, canını ortaya koydu. Kendisi tevazu, fedakarlık ve çalışkanlığı ile gerçek bir hoca ve bilimadamıydı. İnşallah ümit ediyorum bu kütüphanede çalışan gençlerimiz onun yolundan yürüyecek ve İlhan Varank’ların ölmeyeceğini, yaşayacağını ispat edecekler” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive