EğitimManşetBurdur’da Pastacılar, okulunda yetişiyor

1 sene ago

Burdur Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Pastacılık bölümünde öğrenciler sektörün ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştiriyor.

Okul Müdürü Özlem Karpuz, öğrencilerin kalifiye eleman olarak yetişmesi için okul idaresi olarak destek olduklarını belirterek “öğencilerimiz atölyemizde pastacılık alanındaki her tür ürünün üretimini yapıyorlar. Okul idaresi olarak öğrencilerimize her türlü malzeme konusunda destek oluyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Okulumuzdan insani değerlere sahip çıkan, mesleğinde yetkin, kalifiye pastacılar yetişsin istiyoruz” dedi.

Karpuz, öğrencilerin mezun oldukları zaman işyeri açma belgesini de aldıklarını ve kendi işyerlerini açarak sektöre hizmet edebildiklerini kaydetti.

Yiyecek İçecek Hizmet Bölümü Öğretmeni Nilüfer Akşit’de pastane sektörünün ihtiyacı karşılayacak şekilde nitelikli eleman yetiştirdiklerini belirtti.

Akşit “bu alanda yetişip mezun olan öğrencilerimiz sektörde iş bulabildikleri gibi kendi işyerlerini açıp kendi ayakları üzerinde durabilirler. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra işsiz kalmayacaklar, her zaman her yerde iş bulabilirler. Yeter ki öğrencilerimiz istekli ve hevesli olsunlar. Atölyemizde pastane sektöründe yapılan tüm ürünlerin üretimini yapıyoruz” dedi.

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü 11’inci sınıf öğrencisi Nimet Uğur “bu bölümü seçme amacım iş imkanının fazla olması. Atölye derslerimizde pastanelerde karşılaştığınız tüm ürünleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive