EğitimManşetBurdur’da özel çocukların Üniversite hayalleri gerçekleşti

1 sene ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinin ‘Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi’ kapsamında düzenlediği “Engelsiz Üniversite Hayaldi, Gerçek Oldu” projesi kapsamında Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okul öğrencisi 6 özel çocuk için, 20 Aralık 2018 Perşembe günü mezuniyet ve kep atma töreni düzenlendi.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen programa; MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle, MAKÜ öğretim görevlileri, öğrencilerin aileleri ve özel çocuklar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Proje Yürütücüsü Dr. Feride Ersoy proje, projenin nasıl geliştiği ve bu aşamalara kadar neler yaşandığı konusunda bilgiler verdi.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi her yıl binlerce mezun veriyor. Ve bu mezunlarımız sosyal sistemimize katılıyor, toplumumuza hizmet için yayılıyorlar. Ancak bugün verdiğimiz mezunlar herhalde üniversitemiz tarihindeki en değerli mezunlar.

Bizim de gelecekte gurur duyacağımız, kendilerini mezun etmekten dolayı şanslı hissedeceğimiz bir özel grubu mezunu ediyoruz. Bize de bu şansı verdikleri için ben kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir çalışmayla oluşturulmuş bir ikram, güzel bir sofrada bize de yer ayırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri tarafından müzik ve dans gösterileri sunuldu. Tören mezun olan 6 özel öğrenciye belgelerinin verilmesi ve kep atmaları ile sona erdi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive