Burdur’da 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi.

Burdur Özel Eğitim Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü etkinliği düzenledi.

Etkinlikte öğrenciler ve öğretmenler, hastalığa dikkat çekmek için “Otizmin farkındayız, onların yanındayız” yazılı pankartlarla yürüdü. Cadde de ellerindeki broşürleri, kitap ayraçlarını dağıtan öğretmenler ve öğrenciler, otizme dikkat çekti.

Çevredeki vatandaşlarda özel öğrencilere yakından ilgi göstererek yanlarında olduklarını belirtti. Vatandaşların ilgisi öğrencileri mutlu etti.

“Akbank çalışanlar özel bireylerin gününü kutladı”

Burdur Özel Eğitim Anaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü etkinlikleri Gazi Caddesi üzerinde bulunan Akbank şubesi ziyaretiyle devam etti.

Akbank çalışanlarının daveti üzerine özel öğrenciler ve öğretmenler, bankayı ziyaret etti. Banka çalışanları da özel öğrencilere pasta, kurabiye, meyve suyu ikramında bulunurken öğrencilerle oyunlar oynayıp, sohbet ettiler.

Okul Müdürü ve öğretmenler, 2 Nisan Dünya Otizmliler Günü ve Haftası’nda bir etkinlik yaptıklarını belirtirken vermek istedikleri mesajın 2 Nisan’ın 3 Nisan’dan, 3 Nisan’ın 2 Nisan’dan çok bir farkı olmadığını göstermek istediklerini ifade ettiler. Okul Müdürü ve öğretmenler, “Sadece burada bir mesaj vermek, farkındalık yapmak istiyoruz. Umarım vermek istediğimiz mesajı vermek istediğimiz yerlere ulaştırabiliriz” dedi.

Akbank çalışanları da her zaman özel bireylerin yanlarında olduklarını söyledi.

Etkinlik günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Muhammet Fatih Başcı