ManşetSiyasetBurdur’da örnek bir vefa etkinliği; ‘EKREM KABAY’ GECESİ

6 ay ago

“Senatörlüğüm, bana ait bir başarı değildir, Burdur halkının demokrasi zaferidir…”

“Demokrasi, uzun yılların insanlık tarihinde, ızdıraplarla, gözyaşıyla elde ettiği bir şeydir. Padişahlığı, Şahlığı, Beyliği demokrasi yıkmıştır. Demokrasi her birimizin özgürlüğüdür. Fakir fukaranın da seçilebilme, ekmek bulma, eğitim görme kapısıdır.”

Burdur siyasetinin duayen isimlerinden Ekrem Kabay için Burdur’da geçtiğimiz Cumartesi günü etkinlik düzenlendi. Yeşilova Gencali Köyü’nden siyasete uzanan zorlu süreçte, 70’li yıllarda Burdur siyasetinin efsane isimlerinden biri olmayı başaran ‘Ekrem Ağabey’ onuruna ‘Demokrasi Gecesi’ etkinliği gerçekleştirildi.

Burdur Belediyesi ve CHP İl Örgütü iş birliğiyle MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda “Demokrasi ve Ekrem Kabay” konulu etkinlikte, ilimizin yetiştirdiği büyük değerlerden, tec- rübeli- duayen siyasetçi Senatör Erkrem Kabay onuruna düzenlenen etkinlik Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in açış konuşmasıyla başladı.

Burdur Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nun seslendirdiği türkülerin de renk kattığı etkinlik, yaşayan bir değerin hayatta iken hakettiği değerinin verilmesi bakımından da örnek, güzel bir etkinlik oldu.

Senatör Ekrem Kabay onuruna düzenlenen gecede, sevenleri ve dostları bir araya geldi. Köy Enstitüleri’nin yetiştirdiği Ekrem Kabay, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’den anmalığını alırken torunlarını da katılımcılara tanıttı.

“Demokrasi, uzun yılların insanlık tarihinde, ızdıraplarla, gözyaşıyla elde ettiği bir şeydir. Padişahlığı, Şahlığı, Beyliği demokrasi yıkmıştır. Demokrasi her birimizin özgürlüğüdür. Fakir fukaranın da seçilebilme, ekmek bulma, eğitim görme kapısıdır.” diyen Kabay “Senatörlüğüm, bana ait bir başarı değildir, Burdur halkının demokrasi zaferidir…” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive