Burdur’da, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında ülke genelinde gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” sloganıyla binlerce fidan dikildi.

Burdur’un Bucak ilçesinde 11 Ağustos’ta çıkan, 21 evin zarar gördüğü ve 7 mahallenin tahliye edildiği orman yangınından etkilenen Çobanpınar köyü Karaağaç mevkisinde gerçekleştirilen törende ise 3 bin kızılçam, bin servi ve bin incir fidanı ile 100 kilogram kızılçam tohumu toprakla buluştu.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, törende, Bucak’taki yangının büyük bir özveriyle çalışılarak ilerlemesine engel olunduğunu söyledi.

Devletin bütün kurumları, vatandaşlar, muhtarlar, orman teşkilatı, iş insanları ve belediye ekipleriyle mücadele verdiklerini belirten Arslantaş “Yıl sonuna kadar 2 milyon 265 bin fidanı ilimizde toprakla buluşturmuş olacağız. Hepimizin Çobanpınar’da bir dikili ağacı olacak. Dikeceğimiz fidanların kısa sürede boy atmasını ve tekrar cennet bir köşe olan bu köyümüzün yeşillenmesini, eski görünümüne kavuşmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.