Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda, şehrin su kaynaklarını korumak için uzun bir süredir verdikleri yoğun mücadeleyi geçtiğimiz günlerde de vurgulamıştı. Başkan Ercengiz kaçak su ile mücadele için yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaparken kaçak su hatlarıyla hayvancılık ve tarımsal faaliyetler yürütüldüğünü belirtirken geçtiğimiz günlerde kaçak su ile sera bile kurulduğunu, "Biz 210 metreden su çıkarmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Halkımızı susuz bırakmamak için uykularımız kaçıyor, bir litre su için mücadele ediyoruz. Ancak memleketteki hırsızlar bizden, sizden çaldıkları su ile tarım ve hayvancılık yapıyor. Hatta seracılığa bile başlayan var," ifadeleriyle belirtmişti.

Bu hafta ise Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, şehirde yaşanan su kaçaklarıyla ilgili şok etkisi yapan bir durumu paylaştı. Dün akşam saatlerinde Başkan Ercengiz'in hesaplarından paylaşılan görüntüler resmen tüm Burdurlulara "pes" dedirtti.

Sıcaklık Artacak! Burdurlular Dikkat! Yanacağız! Sıcaklık Artacak! Burdurlular Dikkat! Yanacağız!

Başkan Ercengiz paylaştığı görüntülerle birlikte, “Su kaçağında görmeyeceğimiz şey kalmayacak. Ahır gördük, sera gördük zaten bağ bahçe sulayan sulayana; ancak havuz yapacaklarına hiç ihtimal vermemiştik,” dedi.

Ercengiz, açıklamasında su kaçağı tespitleri sırasında karşılaşılan durumları anlatarak, “Vatandaşımıza dördüncü katta su veremediğimiz için mahçup olurken su hırsızlarının yüzü kızarmıyor,” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BURDUR YENİ GÜN MEDYA