Burdur’da 260 bin yardımcı kaynak kitap ve 196 bin ders kitabı öğrencilere ücretsiz dağıtılacak.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni eğitim öğretim yılında okul kitaplarının yanında yardımcı kitapların da ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılacağının müjdesini vermesinin ardından Burdur’da 196 bin ders kitabının yanında 260 bin adet yardımcı kaynak kitap öğrenciler için okul sıralarındaki yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ağustos ayında gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, yeni dönemde okullarda ders kitaplarına ek olarak yardımcı kaynakların da ücretsiz olarak dağıtılacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından okulların açılmasına sayılı günler kala ders kitapları gibi ücretsiz dağıtılacak olan yardımcı kaynak kitaplarda okul sıralarındaki yerlerini aldı.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, “Burdur’da 196 bin ücretsiz ders kitabı ile birlikte 260 bin adet yardımcı kaynak kitabın öğrencilerin kullanımına hazır. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına çok az bir zaman kaldı. 5 Eylül Pazartesi günü itibarıyla 1’inci sınıf ve okul öncesi öğrencilerimiz uyum haftası etkinliklerine katılmak üzere okullarımızdaki yerlerini alacaklar. Bizde Burdur’da öğrencilerimizin okullarda daha huzurlu ve güvenli eğitim öğretim dönemi geçirmeleri için tüm hazırlıklarımızı her anlamda tamamladık.  Ücretsiz ders kitaplarımız Bakanlığımızın yıllardır yürüttüğü bir proje. Burdur’da şu anda 196 bin ücretsiz ders kitapları ve 260 bin yardımcı kaynak kitapları öğrencilerimizin sıralarında hazır bekliyor.  Ben bu açıdan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanımız Sayın Mahmut Özer ‘e öğrencilerimiz ve tüm eğitim camiamız adına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.