Kanun Geliyor! Sokak köpeklerine ne olacak? Kanun Geliyor! Sokak köpeklerine ne olacak?

Burdur USO Anadolu Lisesi’nde ‘Burdur’da üretken bir nesil yetişiyor’ projesi kapsamında Eğlenceli Bilim Atölyesi açıldı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hibe alan “Burdur’da Üretken Bir Nesil Yetişiyor” projesi ile Burdur’da 7 okula 7 adet atölye kazandırıldı. Proje kapsamında Burdur merkez USO Anadolu Lisesi’ne de Eğlenceli Bilim Atölyesi kazandırıldı. Atölyenin açılışına Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mustafa Yüce, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yükrük, Eğitim Sendikası temsilcileri, Proje Koordinatörü Ebru Öktem, Okul Müdürü Özlem Karpuz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Projede atölyenin kullanımından sorumlu USO Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Rifat Altıntaş, katılanlara, atölyede yapılan deneylerden örnekler vererek bu güne kadar yapılan çalışmaları aktardı.

Proje Koordinatörü Ebru Öktem: “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programınca desteklenen ‘Burdur’da Üretken bir nesil yetişiyor’ projesi kapsamında 7 okulumuza 7 atölye kuruldu. Bunlardan birisi de USO Anadolu Lisesi’ndeki Eğlenceli Bilim Atölyesi. Çok çeşitli aletlerin yer aldığı atölye yaklaşık 600 bin liraya maloldu” dedi.

Öktem: “bu proje ile geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek ve çocuklarda bilim adına farkındalık yaratmak en büyük hedefimiz. Proje kapsamında Kayaltı Köyü İlkokulunda Müzik Atölyesi,
Ağlasun Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda Görsel Sanatlar Atölyesi, Yeşilova Akçaköy İlkokulu’nda Drama atölyesi, Çavdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Spor Atölyesi ve Burdur merkez Altın Terim Solmaz İlkokulu’nda Yazılım ve Kodlama Atölyesi açıldı. ” diye konuştu.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI