ManşetÜniversite-MAKÜBURDUR’DA NOSTALJİ RÜZGÂRI

1 sene ago

Burdur’da 17 Nisan 2019 Çarşamba akşamı düzenlenen etkinlikte nostalji rüzgârı esti. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu (KÜSAT) tarafınndan düzenlenen ’80’ler, 90’lar Müzik Resitali’ isimli etkinlikte 1980 ve 1990’lı yıllara damga vurmuş şarkıları seslendirildi.

MAKÜ Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliği il Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl başkanı Hikmet Ökte, Küsat Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Raşit Acar ile öğretim görevlileri ve öğrenciler ilgiyle izledi.

Etkinlikte konuşan KÜSAT Başkanı Ferdi Ersoy; “içimizdeki kültür aşkı hiç bitmeyecek. iletişimin azaldığı , insanlığımızı unuttuğumuz şu zamanlarda 80’lere 90’lara giderek özümüze dönmeyi hedefliyoruz. Aile olmayı öğreten diziler nasıl oldu da yuva bozmayı öğretti bizlere. Bir ömre sığdıramadığımız aşklar bir günlük oldu. Allah özümüze ve geçmişimize dönmeyi nasip etsin” dedi.

Daha sonra KÜSAT Üyesi öğrenciler tarafından Barış Manço, Orhan Gencebay, Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Emel Sayın, Serdar Ortaç, Cici Kızlar grubu, Demet Sağıroğlu, Çelik gibi sanatçıların 1980 ve 1990’lı yıllara damga vurmuş şarkılarının seslendirilmesinin yanısıra Hababam Sınıfı filminden Adile Naşit ve Volak gurubu canlandırıldı.

Programda KÜSAT’da görev alan ve bu yıl mezun olacak 6 öğrenciye de hediyeleri KÜSAT Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Raşit Acar tarafından verildi. Salonun dışında ise; Burdur Klasik Araba Sevenler Derneği tarafından klasik arabalar sergilendi.

Kodlama : SadeMedia Interactive