Burdur Belediyesi Evlendirme Memurluğu, 2021 yılı içerisinde Türk vatandaşı ve yabancı ülke uyruklular olmak üzere toplam 674 çiftçin nikahını kıydı.

Burdur’da 2021 yılında 674 çiftin nikahı kıyıldı. 2021 yılı Burdur Belediyesi Evlendirme Memurluğunun geçmiş yıllara göre en fazla nikah kıydığı yıl oldu. Yetkililer, pandemi nedeniyle birçok çiftin geçtiğimiz yıl nikah ve düğünlerini ertelediği için 2021 yılının yoğun geçtiğini belirtti.

Gazetemiz muhabiri Muhammet Fatih Başcı, 2021 yılında evlilik rakamlarını konu alan araştırma yaptı. Burdur Belediyesi Evlendirme Memurluğu yetkililerinden edinilen bilgilere göre 2021 yılında Burdur’da 674 çiftin nikahı kıyıldı. Burdur Belediyesi Evlendirme Memurluğu yetkilileri Türk vatandaşların yanı sıra yabancı uyruklu 31 çiftin de nikahını kıydı. Burdur’da geçtiğimiz yıl (2020) toplam 534 çiftin nikahı kıyılmıştı.

Nikah için müracaatların erken yapılmasının daha iyi olacağını belirten Burdur Belediyesi Evlendirme Memurluğu yetkilileri; “Nikah işlemleri son güne bırakılmamalı. Çünkü bir eksik çıktığı zaman gecikmeler yaşanabiliyor. Çiftlerimizin bu tür sıkıntılar yaşamaması için müracaatlarını erken yapmalarını istiyoruz.” dedi.

Muhammet Fatih Başcı