Burdur Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kadrosu Güçleniyor Burdur Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kadrosu Güçleniyor

Burdur İl Millî Eğitim Müdürlüğü, PTT Başmüdürlüğü ve Yeşilay Burdur Şubesi iş birliği ile hayata geçirilen "Beni Dinler misiniz?" projesi kapsamında, TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'nda mektup atım etkinliği düzenlendi. Bu projeyle, çocukların teknoloji ve tütün bağımlılığı konusundaki bilgi seviyelerinin artırılması, aile içi iletişimin güçlendirilmesi ve ebeveynlerde bağımlılıkla ilgili farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 16.53.56

Projenin pilot okulu olarak seçilen TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'nda, sınıf öğretmenlerine bilgilendirme yapılarak uygulamaya geçildi. Millî Eğitim Müdürlüğü ve PTT'nin desteğiyle öğrencilere boş mektup kâğıtları ve zarflar dağıtıldı. İlk ders saatinde öğrencilere bağımlılıkla ilgili bilgilendirmeler yapıldıktan sonra, ikinci ders saatinde öğrenciler aile bireylerine bağımlılık hakkında mektuplar yazdı. Proje etkinliği, mektupların PTT aracılığıyla ailelere gönderilmesiyle sona erdi. Etkinliğin, çocukların bağımlılıkla mücadelede farkındalıklarını artırmada önemli bir adım olması bekleniyor.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 16.55.07

Editör: Hatice Kübra Savaş