Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Kardeşlik ve Gençlik Mini Dünya Kupası düzenlendi.

Kent Merkezindeki bir Halı sahada düzenlenen turnuvaya Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerden oluşan takımlar katılıyor. 10 gün sürecek turnuvanın sonunda dereceye giren takımlara çeşitli ödüller verilecek.

Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği Şube Başkanı Süleyman Çakıcı, “Burdur Uluslarası Öğrenci Derneği İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğümüzle beraber yürüttüğümüz Uluslararası Gençlik ve Kardeşlik Projesi kapsamında farklı etkinlikler yapmaktayız. Afet, İlkyardım, Türkçe, Oryantasyon eğitimlerimiz var. Bugün ise farklı bir etkinlik içerisindeyiz. Bugün Mini Dünya Kupası Halı Saha Turnuvası düzenliyoruz. Turnuvanın açılış maçında turnuvada mücadele edecek takımların karması ile MAKÜ İdari kadro ve akademisyenlerden oluşan takım karşılaşıyor. Amacımız birlik, bütünlük ve kardeşliği sağlamak” dedi.

Çakıcı, “Turnuvada mücadele edecek takımlar Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Afganistan, Suriye ve Somali. Toplamda 6 takım 9 maç yapacak. İnşallah kardeşlik ve dostluk kazansın istiyoruz. Turnuva sonunda madalya dışında birtakım ödüllerimiz olacak” diye konuştu.

Turnuvanın açılış maçında MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç, Akademisyenler ve İdari personelden oluşan takım öğrenci karmasını 10-6 yendi. Maç sonunda MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca iki takım oyuncularına baklava ikram etti.