Burdur’un gururu ve yükselen değeri Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) spor vizyonu, hayata geçirdiği spor yatırımları, meyvesini vermeye devam ediyor.

MAKÜ’nün hatırlanacağı gibi; son zamanlarda, yoğunlaştığı iki alanda öne çıkan çalışmaları var: “biri, odak olma gayretindeki hayvancılık sektörü, bir diğeri ise; spor turizmi, spor yatırımları…”

MAKÜ’nün spor açılımı kapsamında, spor alt yapısını güçlendirmek amacıyla hizmete kazandırdığı MAKÜ Stadyum Kompleksi ile Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi, beş yıldızlı Otel Lavanta Tepesi Hoteli, pek çok sportif etkinliğe, organizasyona, MAKÜ’nün, Burdur’un ev sahipliği yapmasına imkân tanıyor.

Yaz sezonu boyunca pek çok sportif müsabakalara ve hazırlıklara ev sahipliği yapan MAKÜ spor tesisleri, önümüzdeki günlerde milli bir karşılaşmaya da ev sahipliği yapacak. RAGBİ MİLLİ MAÇ HEYECANI Burdur’da yaşanacak. 9 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 11.00’de MAKÜ Spor Toto Stadyumu’nda TÜRKİYE – ANDORRA ragbi maçı oynanacak.

Gençlik  ve Spor Bakanlığı, Türkiye Ragbi Federasyonu iş birliğiyle, AVRUPA RAGBİ 15’Lİ KONFERANS 2- GÜNEY MÜSABAKALARI’nda, MAKÜ Burdur’da Türkiye ile Andorra ragbi milli takımlarını ağırlayacak. Türk Ragbi milli takımı, yaz’ın MAKÜ tesislerinde kamp yapmıştı…