AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur Merkez’de yapımına başlanan Millet Bahçesi ile ilgili açıklamada bulundu.

“BURDUR GÖLÜ İLE BÜTÜNLEŞEN BİR MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR”

Burdur Gölü ile bütünleşen bir Millet Bahçesi olacağını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ Burdur Merkez Burkent Mahallesi Yeni Hastanesi inşaat alanında şantiye kurulumu aşamasında incelemede bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi almıştık. Firma tarafından Millet Bahçesi yapım çalışmalarına başlanıldı. Millet Bahçemizde Çocuk oyun alanları, tenis kortları, spor sahaları, seyir alanları, gezinti yolları, okçuluk ve atçılık alanlarının olacağı millet bahçemizde yürüyüş ve bisiklet yolları yapımı gerçekleştirilecek. Doğa yürüyüş alanları ile daha çok yeşille buluşan vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.” İfadelerine yer verdi.

“MİLLET BAHÇESİNDE İKİ BİN 153 AĞAÇ OLACAK”

Projede tema ve çiçekli bitkiler bahçelerinin bulunduğunu belirten Milletvekili Özçelik “Projede tema bahçeleri, çiçekli bitkiler bahçesi, 75.590 çalı olup toplam ihale alanı 126 bin 540 metrekaredir. Yine proje kapsamında 2153 ağaç ve yeşil alanlar yer alacak.”dedi.