ManşetSiyasetBurdur’da MHP’lilerden ortak bildiri: KONGRE GECİKMEDEN YAPILMALI

4 sene ago

Burdur’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) camiasının Meral Akşener’e desteği sürüyor. Kongre ve tüzük kurultay tartışmalarının yaşandığı MHP’de Burdur’da saflar çok net, Meral Akşener ismi üzerinde tam bir mutabakat var.

Geçtiğimiz hafta sonu Pazar günü Akşener Burdur’da ağırlanmış, MHP’nin Burdur’daki dinamikleri desteğini ortaya koymuştu… Hafta içi de MHP Genel Merkezi Burdur’da yaşanan bu gelişmeler üzerine MHP Burdur İl Teşkilatı ile MHP Merkez İlçe Teşkilatını feshetmiş, İl Başkanı Sakızcı ile Merkez İlçe Başkanı Atila Yeşilgöz’ün ve yönetim kurulu üyelerinin görevlerine son vermişti…

Biraraya gelen MHP’nin Burdur’daki mensupları yayınladıkları ortak bildiride, kurultay talebini hatırlatarak olağanüstü kongrenin gecikmeden mutlaka yapılması gerektiğini belirtiller.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Meclise girmeyi başaran 25. dönem Burdur Milletvekili Ahmet Alparslan Dursun, MHP’nin il eski başkanı İbrahim Sakızcı, ilimizdeki MHP’li iki belediye başkanı Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, merkez ilçe eski başkanı Atila Yeşilgöz ve diğer on ilçenin başkanı, MHP’li 6 il genel Meclisi üyesi ve üst kurulu delegelerinin imza koyduğu toplam 22 kişinin imzasının yer aldığı bildiride, kongrenin yapılması gerektiği vurgulandığı bildiri şöyle:

“Milliyetçi Ülkücü Camiamızın ve Kamuoyunun malumu olduğu üzere 1 Kasım seçimleri sonrası Partimizde Olağanüstü Kongre tartışmaları ve 548 Üst Kurul Delegemizin Olağanüstü Kongre Talebi ile ilgili İmzaları, bunun akabinde Konunun Yargıya intikali sonucu Mahkemece atanan Çağrı Heyeti tarafından Olağanüstü Kongre süreci yürütülmektedir.

Burdur İl ve İlçe Teşkilatları olarak gerek Yönetim Kurulu Üyelerimizle, gerek Dava Arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde vatandaşlarımıza da kulak vererek seçim sonuçlarının Olağanüstü Kongrenin toplanması suretiyle bu kongrede tartışılıp değerlendirilmesinin Partimizin geleceği açısından daha sağlıklı olacağı düşüncesiyle İlimizden seçilen Üst Kurul Delegelerimizin tamamı Olağanüstü Kongre toplanması yönünde imzalarıyla irade beyan etmiştir. Geçen bu süre zarfında süreç sükunetle takip edilmiş Partimize ,Camiamıza, Yöneticilerimize ve Kamuoyuna karşı hiçbir şekilde olumsuz açıklama yapılmamıştır.

Son olarak, aynı zamanda Üst Kurul Delegemiz olan İl Başkanımız Sayın İbrahim SakızcıI ve İl Yönetim Kurulu, yine Üst Kurul Delegemiz olan Merkez İlçe Başkanımız Av. Atila Yeşilgöz ve Merkez İlçe Teşkilatı Genel Merkezimiz tarafından feshedilmiştir.

Görevden almaların sorunun çözümüne bir katkı sağlamadığı gibi daha da derinleşmesine, yeni kırgınlıklar oluşturmasına ve vatandaşlarımızın soğuyup uzaklaşmasına sebebiyet verdiği açıkça görülmektedir.

Bu sebeple biz aşağıda imzaları bulunanlar; Üst Kurul Delegesi Arkadaşlarımızın olağanüstü Kongre toplanması yönündeki iradelerinin yanında olduğumuzu ve Partimizin bu süreci sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlanması için Olağanüstü Kongrenin gecikmeden mutlaka yapılması gerekliliğine dair düşüncelerimizi bir kez daha teyit olarak paylaşıyoruz.

Av. Alparslan Dursun 25.Dönem MHP Burdur Mv., İbrahim Sakızcı MHP Burdur İl eski Başkanı/ Üst Kurul Delegesi Aydın Kaplan, Ağlasun Belediye Başkanı/Üst Kurul Delegesi, Ümit Alagöz Tefenni Belediye Bşk/ Üst Kurul Delegesi, Osman Top MHP Bucak İlçe Bşk., Osman Padem MHP Tefenni İlçe Bşk., İlhan Mutlu MHP Ağlasun İlçe Bşk, Mustafa Ünlü MHP Çavdır İlçe Bşk., Halil Çetin MHP Kemer İlçe Bşk. Ali İhsan Avcı MHP Karamanlı İlçe Bşk., Selen Kınalı MHP Dirmil İlçe Bşk., Osman Acar MHP Çeltikçi İlçe Bşk., Veli Gencer MHP Gölhisar İlçe Bşk, Ömer Atasoy MHP Yeşilova İlçe Bşk./ ‘Üst Kurul Delegesi, Av. Atila Yeşilgöz MHP Burdur Merk.İlçe eski Başkanı/Üst Kurul Delegesi, Mehmet Yavaş MHP İl Genel Meclis Üyesi, Enver Türkmen MHP İl Genel Meclis Üyesi, Nurettin Durmaz MHP İl Genel Meclis Üyesi, İsmail Kuzucu MHP İl Genel Meclis Üyesi, Mustafa Dağ MHP İl Genel Meclis Üyesi, Salih Akçay MHP İl Genel Meclis Üyesi, Menderes Torun Üst Kurul Delegesi.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive