GündemManşetSağlıkBurdur’da maske takmak zorunlu hale getirildi

2 hafta ago

Burdur İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 14.05.2020 Perşembe günü aldığı karar ile koronavirüs salgınının yayılımının engellenmesinde en önemli unsur maske kullanımı ve sosyal mesafenin korunması olduğundan vatandaşların ev ve iş yerleri dışında bulundukları bütün ortamlarda maske takmaları zorunlu hale getirildi.

ARTIK SOKAKLARDA MASKE ZORUNLU

Burdur Valiliği tarafından açıklanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı şöyle;

“14.05.2020 TARİHLİ VE 39 SAYILI İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU KARARI

1. Koronavirüs salgınının yayılımının engellenmesinde en önemli unsur maske kullanımı ve sosyal mesafenin korunması olduğundan, vatandaşlarımızın evlerinin ve işyerlerinin dışında bulundukları bütün ortamlarda maske takmaları zorunlu hale getirilmiştir.
2. Bütün dış ortamlarda, cadde, sokak, meydan ve diğer ortak kullanım alanlarında maske takılması ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik olarak kolluk birimleri tarafından yapılan denetimler arttırılacaktır.
3. Berber, kuaför ve güzellik merkezleri tarafından, randevu ile hizmet verilen bütün müşterilerin isim ve telefon bilgileri günlük olarak düzenli şekilde kayıt altına alınacak ve yapılacak denetimlerde hazır halde bulundurulacaktır.”
Kodlama : SadeMedia Interactive