EğitimManşetÜniversite-MAKÜBurdur’da MAKÜ’nün gelişmesiyle birlikte; YURT YATIRIMLARI DA ARTIYOR

12 ay ago

Burdur’da üniversite’nin büyümesi, gelişmesiyle birlikte, öğrenciler için en öncelikli, temel ihtiyaçlardan biri olan barınma sorununa çözebilmek için, Yurt yatırımları büyük önem taşıyor. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) fiziki yatırımlarının yükseldiği İstiklâl Yerleşkesi’nde yeni bir Yurt inşaatına daha başlandı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi  ve İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Burdur Merkezde yapımı devam eden KYK Yüksek Öğrenim Yurdunda incelemelerde bulundular.

“1000 KİŞİLİK YURT YAPIMINA BAŞLANILDI”

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin büyümeye devam etmesiyle birlikte öğrencilerinin barınması için yeni yurtlara ihtiyaç olmasından dolayı çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “2006 yılında kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz her yıl hızla büyümektedir ve her yıl öğrenci sayısı da büyüme oranında artmaktadır.

Gençlik Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğümüzce Üniversite Kampüs alanı içerisinde 61.377,00 m2’lik kısmı üzerine 28.12.2018 tarihinde ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalanarak 1.000 kişilik yüksek öğrenim yurdu yapımına başlanılmıştır.

İhaleyi alan firma tarafından çalışmalar hızla başlanılmış olup, blokların ve sosyal tesislerin temeli atılarak inşaat devam etmektedir. Kampüs içerisinde devam eden yurt inşaatının sözleşme bedeli 48.221.000,00 TL’dir.” ifadelerini kullandı.

“900 KİŞİLİK YURT YAPIMI İÇİN PROJE ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI”

Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından proje çalışmaları tamamlanan yurt ile ilgili de açıklama yapan Milletvekili Özçelik “Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz kampüsü içerisine yapılması için yer tahsisi gerçekleştirilen 900 kişilik yurt yapımı için KYK Genel Müdürlüğümüz tarafından projelendirme çalışmaları tamamlanmıştır. Yapılan çalışmalardan sonra Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğümüzce ihale edilerek, inşaatına başlanılacaktır.” açıklamalarında bulundu.

“MAKÜ’YE HÜKÜMETİMİZİN DESTEĞİ AÇIKÇA ORTADADIR”

Yeni yurtların yapımının öğrencilerin tercihi açısından önemli olduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Yeni yurtların yapımı ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize gelecek olan öğrenciler tarafından tercih nedenidir. Yurt kapasitesinin artmasıyla öğrenci sayımız arttırılmış olacaktır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz kurulduğu günden bu tarafa öğrencilerimizin imkanlarını geliştirmek için Hükümetimizin vermiş olduğu destek açıkça ortadadır.

Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi için Rektörlüğümüzle birlikte her türlü imkanı sağlamak için çalışacağız.” dedi.

“EĞİTİM KENTİ BURDUR’DA EKSİKLERİ TAMAMLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Burdur’un Eğitim Kenti olduğunu belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından yapımına başlanın Yüksek Öğrenim Yurdu inşaatında Milletvekilimiz ve İl Genel Meclisi Başkanımızla incelemelerde bulunduk. İnşaat hızla devam ediyor.

Burdur’umuz bir eğitim kenti, Milletvekillerimizle birlikte eğitim kenti Burdur’umuzda eksiklikleri tamamlamak için çalışıyoruz. Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin daha da büyümesi İçin çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yurtlarımız Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive