Burdur İl genelinde, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen emniyet ve asayiş çalışmalarına aralıksız devam ediliyor.

 Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, İl Merkezi, Bucak, Yeşilova ve Gölhisar İlçelerinde bazı işyerleri ve ikametlerde kumar oynandığına dair alınan duyum üzerine operasyonlar yapıldı.

 Yapılan operasyonlarda, kumar oynadıkları tespit edilen 17 şahıs hakkında Kabahatler Kanunun ilgili maddesine muhalefetten idari yaptırım tutanağı tanzim edildi. Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan 9 şahıs hakkında adli işlem başlatılırken sosyal mesafe kuralı ihlalinden 34 şahsa idari para cezası uygulandı.

 Ayrıca İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile pandemi dönemi kapalı olması gereken umuma açık 2 işyeri hakkında, açık bulundurulması nedeni ile idari yaptırım tutanakları tanzim edilerek, masalarda kül tabakları ve sigara izmaritleri bulunduğu tespit edilen bir iş yeri hakkında sigara içilmesine izin verdiğine dair idari yaptırım tutanağı tanzim edildi.

 Yapılan operasyonlarda; İskambil kâğıtları ile (1,06 gr) Hint keneviri tohumu olduğu değerlendirilen madde ele geçirilerek, kumar oynandığı tespit edilen 2 ikametin (1 ay) mühürlenmesi ile kumar oynandığı tespit edilen işyerlerinin (PVSK 8. Md. gereğince) alınacak onay ile (1 Ay süre) faaliyetten men edilmesi ile ilgili işlemler başlatıldı. 

 Ayrıca; Burdur İl genelinde farklı suçlardan aranan 30 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. 25 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilirken 5 şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.