Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Stratejik İşbirliği Proje Danışmanlık Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde eğitim gören küçük sanatçılar performans sergiledi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu’ndaki ‘Piyano Çalmayı Öğreniyorum’ konulu Workshop ve ‘Piyano Konseri’ etkinliği gerçekleştirildi.

Piyano Eğitimcisi MAKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Sezen tarafından workshop çalışmasında çocuklara ve gençlere piyano eğitimine ilişkin piyano çalma teknikleri, verilen eserleri bir bütün olarak seslendirme, müzikal ifade ve yorum ve sahne kültürü kazandırma gibi konular üzerinde uygulamalı olarak bireysel dersler verildi.

9-13 yaş arasındaki 17 öğrencinin konserini MAKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Firdevs Savi Çakar ile akademisyenler ve küçük sanatçıların aileleri ilgi ile izledi.

Konserin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hatice Sezen, piyano eğitiminin çocukların bilişsel, sosyal, psikomotor ve dikkat süreleri üzerindeki olumlu etkilerine değindi.

Vali Öksüz’den 15 Temmuz’a Duygulandıran Mesaj Vali Öksüz’den 15 Temmuz’a Duygulandıran Mesaj

Konsere katılan çocuk ve gençler sahne heyecanını tadarak başarılı performanslar sergilediler. Etkinliği izleyen aileler ise konser sonunda yapılan çalışma ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler.

Küçük sanatçılara katılım belgeleri MAKÜ Eğitim Fakültesi Prof.Dr. Dekanı Firdevs Savi Çakar tarafından verildi.

Pi̇yani̇st 1Pi̇yani̇st 7Pi̇yani̇st 6Pi̇yani̇st 4Pi̇yani̇st 3Pi̇yani̇st 2

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI