GenelBURDUR’da KÖYLERDE SICAK ASFALT ATAĞI

4 sene ago

Kırsal alt yapı yatırımları bakımından özellikle de köy yolları ve asfaltlama çalışmalarında Türkiye’de en iyi illerden biri olan Burdur, sıcak asfalt atağıyla köylerde yol standardını artırmaya devam ediyor.

Bilindiği gibi; Burdur İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi’nden aldığı yetkiyle, köy yollarını asfaltlama çalışmalarında sıcak asfalta geçmek için çalışmalar başlatmış, sıcak asfalt makinası alınmış ve asfalt plenti tesisine başlanmıştı… Vali Şerif Yılmaz, 28 Temmuz 2016  günü Özel İdare’ye ait Hacılar Köyü’ndeki şantiyede yeni kurulan sıcak asfalt plenti tesisi inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz, geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirdiği   köy ziyaretleri ve Yeşilova ilçesi gezisi dönüşünde İl Özel İdaresi Hacılar Köyü şantiyesinde yeni kurulan Sıcak Asfalt Plenti Tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Yılmaz’a beraberinde Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı ve Genel Sekreter Servet Olpak eşlik etti. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nuri Çan, Vali Yılmaz’a yeni kurulan Sıcak Asfalt Plant tesisi hakkında bilgi verdi. Hacılar Şantiyesindeki çalışma ve faaliyetlerle ilgili de Vali Yılmaz’ı bilgilendirdi.

Saatte 240 ton saat sıcak asfalt üretim kapasitesinde hizmet verecek Sıcak Asfalt Plenti Tesisinin Ağustos ayında faaliyete geçmesi planlanıyor. Tesisin faaliyete geçmesi ile birlikte köylerimiz sıcak asfalta kavuşmuş olacak.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive