GenelBurdur’da köy yolları sıcak asfaltla tanışıyor

4 sene ago

Kırsal alt yapı yatırımları bakımından, özellikle de köy yollarında Türkiye’de en iyi durumda olan illerin içerisinde yer alan Burdur, yakaladığı bu standardı bir çıta daha yukarıya taşıyarak köylerimizi sıcak asfaltla tanıştırıyor.

Köylerde asfalt atağını sürdüren İl Özel İdaresi Burdur’da köy yollarında asfalt ağına sıcak asfalt çalışmalarını ekliyor. Vali Hasan Kürklü’nün de yakından takip ettiği sıcak asfalt atağı ilimiz Yeşilova ilçesi Orhanlı grup yolunda tatbik ediliyor. Vali Kürklü, Yeşilova Orhanlı Grup Yolu’nda uygulanan bitümlü sıcak asfalt çalışmasını ve Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile İl Özel İdaresi bünyesine kazandırılan araçların yol yapım çalışmasını önceki gün yerinde inceledi.

Yeşilova Orhanlı Grup Yolu’nun 7 kilometrelik kısmının 2 kilometresi bitümlü sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceleyen Vali Kürklü’ye Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan ve İl Müftüsü Hıdır Bayrak eşlik etti.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nuri Çan, Vali Hasan Kürklü’ye Yeşilova Orhanlı Grup Yolunun 2. kilometresine yapılan Bitümlü Sıcak Asfalt çalışmasıhakkında bilgi verdi. Çan ayrıca Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile İl Özel İdaresi bünyesine kazandırılan 1 adet Asfalt Finisheri ve 1 adet Silindir hakkında bilgi vererek, yakın zamanda Asfalt Plentinin alınmasıyla birlikte Asfalt Tesisinin tamamlanacağını aktardı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün 2016 Yılı Yeşilova İlçesi Yatırım Programı hakkında Vali Kürklü’ye bilgi verdi.

Yeşilova Armut Köyü içme suyu hattının 3 bin 835 metre HDPE Boru döşenerek işletmeye açıldığını aktaran Genel Sekreter Olpak, Doğanbaba Köyüne 3 bin 400, Karaköye bin 700, Büyükyaka Köyüne 3 bin 500 metre İçmesuyu İsale Hatlarının yapıldığını ve işletmeye açıldığını belirterek, Elden Köyünün ise kanalizasyon şebeke hattı yapımı bin 600 metre Korige Boru döşenerek işletmeye açıldığını bildirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive