EkonomiManşetBURDUR’DA, KOSGEB destekli iş yerleri artıyor

5 sene ago

AVRUPA’YA İHRACAAT YAPAN İLK PARFÜM FİRMASI BURDUR’DA

Avrupa’ya tescilli olarak ihracat yapan ilk firma olan Lori’s, Burdur’da KOSGEB desteğiyle 224’üncü şubesini açtı. 400 ürün çeşidiyle iddialı olan, Burdur’daki parfüm alışkanlığını değiştirmeyi hedefleyen firma, Gazi Caddesi üzeri, Hakan VCD yanında şube açtı.

‘İLK TÜRK FİRMASI OLARAK DIŞARIYA PARFÜM SATIYORUZ’

Lori’s Burdur Şubesi’nin Sahibi Hakan Sunar, işyerini geçen hafta Perşembe günü açıldığını belirterek, bu işe girişmeden önce araştırmalar yaptıklarını, KOSGEB desteğini öğrendiğini belirterek; “KOSGEB ile ilgili haberleri de okuduk. Parfüm sektörü şuanda revaçta. Ben de bu işi yapabileceğimi düşündüm. Lori’s firması yerli bir Türk firması. 224. şube’yi Burdur’da açtık. Avrupa’ya ilk tescilli olarak ihracaat yapan parfüm firması.” dedi.

‘YENİ KOKULAR GETİRTMEYE ÇALIŞIYORUZ’

400 tane ürün çeşidi bulundurduklarını söyleyen Hakan Sunar, parfümlerin kalıcılıklarının daha iyi olduğunu, kullanan müşterilerin memnun olduğunu dile getirdi. Firmayı tanıyan çok sayıda müşteri olduğunu kaydeden Sunar; “Kış aylarında daha fazla ağır kokuları tercih ediyorlar ya da herkesin bildiği kaliteli kokular var onları tercih ediyorlar. Yeni kokulara da vatandaşları alıştırmaya çalışıyoruz. Bizim firmamız esanslarını yurt dışından getiriyor. Çiçek, meyve aromaları dışarıdan getirtiliyor. Yurt dışından getirtilen markalardan esinlenerek yapılıyor. “bilgisini paylaştı.

‘DEVLET DESTEĞİ ÖNEMLİ’

KOSGEB’den projeyi hazırladıktan sonra, mağazanın demirbaşları için 11 bin TL alacaklarını dile getiren Sunar; “Bir de kira masrafları var. Devletin desteğinde geri ödeme yok. Bu işe girdiysek de devam edeceğiz. Açtıktan sonra kapatacak değiliz. Hedefimiz sürdürülebilir olmak. Devlet desteği de olması lazım tabi. Devlet desteği sayesinde daha iyisini yapabildik.” diye konuştu.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive