GündemManşetSağlıkBurdur’da koronavirüs (COVİD-19) tedbirlerine; YAKIN TAKİP

9 ay ago

Vali Hasan Şıldak başkanlığında, koronavirüs salgınına karşı Burdur genelinde alınan tedbirler ve yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı Devletimiz tarafından ülke genelinde başlatılan mücadelenin, İlimizde tüm alanlarda başarıyla sürdürülebilmesi ve alınan tedbirlerin hızlı ve etkili bir şekilde uygulanabilmesi için İlimiz genelinde yürütülen çalışmaları yakından takip eden Vali Şıldak, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonun sağlanması ve yürütülen çalışmaları değerlendirmek üzere

13 Mart 2020 Cuma günü gerçekleştirdiği ilk toplantının ardından bugün de ilgili kurum yöneticileri ve birim amirleri ile toplantıda bir araya geldi.

Gerçekleşen ilk toplantıya; başta Vali Şıldak olmak üzere Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Babürşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Baş- savcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören katılırken, ikinci toplantıda ise; ilgili kurum müdürleri hazır bulundu.

Koranavirüs salgınına karşı İlimizde yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantılarda, Bilim Kurulu kararı doğrultusunda ilgili Bakanlıklar ve kurumların açıkladığı önlem ve uygulamalarla ilgili İlimizde yürütülen çalışmalar bütün yönleriyle değerlendirilerek koordinasyon ve iş birliği gerektiren konularda görüş alış-verişinde bulunuldu.

Vali Şıldak, çok hassas bir dönemden geçildiğini belirterek, alınan tedbirlerin en hızlı ve etkili şekilde uygulanmasının önemine vurgu yaptı. Uygulamaya konulan tedbirlerin kurum ve kuruluş yöneticileri tarafından bizzat yakından takip edilerek titizlikle uygulanmasını isteyen Vali Şıldak, Bakanlıklar tarafından alınarak uygulamaya geçirilecek yeni tedbirlerin de yakından takip edilerek gereğinin en ivedi şekilde yerine getirilmesinin büyük önem taşıdığını belirtti.

Vali Şıldak, bu konuda yürütülecek bütün çalışmalarda başta sıralı amirler olmak üzere ilgili bütün personelden en üst seviyede gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive