ManşetSiyasetBurdur’da konuşan Numan Kurtulmuş: “Burdur merkezin, çehresi değişecek”

1 sene ago

Yakın siyaset tarihimizde Burdur ile yakından, ilimize en çok siyasetçilerin başında gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden son günler yaklaşırken, iki günlük geniş kapsamlı Burdur turu gerçekleştirdi. “Burdur’un, Gölhisar’ın eniştesi” olarak bilinen Kurtulmuş 20 Mart 2019  Çarşamba günü  hemşehrimiz eşi Sevgi Kurtulmuş’un memleketi Gölhisar’da ilçe merkezi ve Yusufça beldesinde çeşitli temaslarda bulundu. 

AK Parti’nin önde gelen kurmay isimlerinden biri olan Kurtulmuş, 21 Mart 2019 Perşembe günü de  Burdur şehir merkezinde idi… Yeni Sanayi Sitesi’nde esnaflarla buluşan Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Meydanında AK Parti Burdur İl Başkanlığınca organize edilen mitingde de bir konuşma yaptı. Burdur Yeni Sanayi Sitesi’nde Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleriyle bir araya gelen Kurtulmuş, Türkiye’de Burdur’un meselelerini en iyi bilen ve en yakından takip eden siyasetçilerden olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, Burdur’da adayları Deniz Kurt’un belediye başkanı olmasıyla birlikte kentin daha ileriye gitmesi için bütün güçleriyle çalışacaklarını dile getirdi. Teşkilatın Burdur halkı ile bütünleşerek seçim kampanyasında büyük bir mesafe aldıklarını belirten Kurtulmuş, Kurt’un kentin çağ atlamasını sağlayacak önemli projeleri olduğunu ifade etti.

Burdur’daki mevcut belediye başkanının vaat ettiği projeleri yapamadığını öne süren Kurtulmuş, kendilerinin ise verdikleri bütün vaatleri yerine getireceklerini kaydetti. Sanayi Sitesi’ndeki etkinlikte yerel konuları da değerlendiren Kurtulmuş şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz sanayi sitesinin sorunlarını biliyoruz ve yakınen takip ediyoruz. Esnaf kardeşlerimiz Türkiye’nin çadırının ana direğidir. Esnaflar her sabah ‘Bismillah’ der dükkanını açar, kapısını ya da kepengini kaldırır ve ilk yaptığı siftahlarda ‘Elhamdülillah’ diyerek kazancını bereketlendirir. Bugün burada, alın teri, helal para ile rızık kazanmaya çalışan siz esnaf kardeşlerimizin karşısında olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.

Burada bir takım sıkıntılarınız olduğunu biliyoruz. Yıllardır devam eden imar problemlerinizin olduğunu biliyoruz. Yıllardır size söz verenler buradaki sundurmalarınız dolayısıyla ortaya çıkan sorunları çözdüler mi? Cezalar verdiler, o cezaları ödettirdiler, ondan sonra da bunun sebebi kendileri değilmiş gibi zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalıştılar.

Yine buradaki sundurmalardan kaynaklanan sorunlarınızı çözen AK Parti iktidarı oldu, imar affı ile bunları yasal hale getirdiniz. Buralarda mülkiyet meselesine göre 2 ya da 3 katlı yeni bir site yapılması için gayret ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Burdur’daki yapılan hizmetleri çok yakından bilen birisiyim. Burdur 16 yılda 9 milyar liralık yatırım yapıldı. Bu büyük bir yatırımdır. Önümüzdeki dönemde de Burdur’a çok daha güzel hizmetlerin yapılması için gayret edeceğiz. Bunların başında da 475 yataklı Devlet Hastanesi geliyor. Bu Devlet Hastanesi sadece hastalarımıza bakmakla kalmayacak, üniversite ile birlikte üniversite hastanesi olarak, bir araştırma hastanesi olacak.

Burdur’un çehresini değiştirecek, özellikle tarım ve hayvancılığın geliştirilmesinde Burdur’da MAKÜ’nün çok büyük etkisi olacak. Üniversite Burdur ile birlikte yükseliyor, Burdur’da Üniversite ile birlikte daha da ileriye gidecek.

Yine önümüzdeki dönemde Burdur’un en önemli meselelerinden bir tanesi kentsel dönüşümün sağlanmasıdır. Bozkurt Mahallesindeki kentsel dönüşüm için düğmeye basılmış.

Burdur’un en önemli meselelerinden birisi de Burdur Gölü’ nün süratle kurumaya başlaması. Ama Burdur Gölü‘nün mutlaka kurtarılması lazım. Bununla ilgili olarak ta Menderes Irmağının Eldere bölgesinden gelen bir kolu senede iki-üç ay Burdur Gölü’ne akıtılarak Burdur Gölü’nün kurumasının önüne geçilecek. Gökten yağmur yağdıkça, yerden nebat bittikçe, yani bu ülkenin zenginlikleri arttıkça AK Parti Hükümeti olarak Allah’ın izniyle bütün bu zenginlikleri Türkiye’nin her yerine yayacağımız gibi, Burdur’un zenginliklerine de, güzelliklerine, güzellik katmaya devam edeceğiz.”

Kurtulmuş, Burdur ile ilgili açıklamalarının yanı sıra genel, güncel konulara da temas etti.

“Cumhur İttifakı’nın ana fikri milli bekayı korumaktır”

Bu seçimde Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin sandıkta cevaplarını alacaklarına işaret eden Kurtulmuş, şöyle konuştu: “MHP ile Burdur merkezde Cumhur İttifakı yapıyoruz. Cumhur İttifakı’nın ana fikri milli bekayı ko- rumaktır. Milli beka derken Türkiye’nin karşısına çıkan ve ülkeyi bir şekilde tuzak kurarak yolundan çevirmek isteyenlerin hesaplarına karşı dimdik durmayı kastediyoruz.

‘Belediye başkanı seçiyoruz ne bekası’ diyorlar, ama karşımızdaki ittifakın ana fikrinin ne olduğunu bili- yoruz. Birbirine benzemez partiler bir araya gelmiş tek ortak noktaları AK Parti düşsün de nasıl düşerse düşsün. Bu millet 31 Mart’ta Tayyip Erdoğan’a, Cumhur İttifakı’na ve AK Parti’ye sahip çıkacak ve Türkiye karşıtlarına haddini bil- direcek.” diye konuştu.

Katılımcılara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, CHP Bar- tın Milletvekili Ay- su Bankoğlu ve FETÖ’den aranan Ekrem Dumanlı’nın 2019 yerel seçimlerine yönelik konuşmalarının yer aldığı videoları katılımcılara izlettiren Kurtulmuş, “fazla söze hacet yok. İttifakta takke düşmüş, kel görünmüştür. Örtülü olarak yapmaya çalıştıkları bu ittifak ayan beyan ortaya çıkmıştır. Bu ittifakın arkasında ‘Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin’ diyen hemen hemen herkes vardır. Türkiye’nin bekası, istikrarı, ekonomik büyümesi, daha da gelişmesi için oylarımızı 31 Mart’ta Cumhur ittifakı etrafında toplayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Katil bir kişi değil, arkasında bir zihniyet var”

Bosnalı Sırpların eski lideri Radovan Karadzic’in müebbet hapse mahkum edilmesi kararına ilişkin de değerlendirmede bulunan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı: “Srebrenitsa Soykırımı’nın baş mimarının cezasının Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından onanmasının insanlığın vicdanını rahatlatması bakımından çok önemli bir gelişmedir. Hele hele bu süreçte çok daha önemlidir. Yeni Zelanda’daki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz. Katil bir kişi değil. Arkasında bir zihniyet var. Katil, ‘Türkler Boğazın doğusunda oturabilir’ diyor. Emrin olur, müsaade ettin. ‘Boğazın batısında oturamazlar. Avrupa’da hayat hakkı vermeyiz’ diyor.

Önce bu densiz ve arkasındaki bu ahlaksız zihniyetin Haçlı ittifakın sahipleri şunu iyi bilsin. Milletimiz İstanbul’u Fatih’in fetih hakkı olarak almış ve İstanbul kıyamete kadar Müslüman Türk’ün şehri olarak kalacak ve biz burada var olmaya devam edeceğiz. Ayrıca Avrupa’da Trakya topraklarını kastediyor. Kusura bakma Trakya’da da dün vardık, bugün varız, yarın da var olmaya devam edeceğiz.

Karadzic’in yüzbinlerce Müslüman’ı ke- serken zihin dünyası neyse dün yine Arakan’da Müslümanları kesen zihniyetin anlayışı neyse bugün Yeni Zelanda’daki katil ve arkasındakilerin zihniyeti aynısıdır. Ellerinden gelse dünyanın hiçbir yerinde Müslümanlara hayat hakkı vermezler. Ellerinden gelse Müslümanların öncüsü ve sözcüsü olan Türk Milletini yok etmek isterler. Onların karşısında uyanık ve diri olacağız.”

Numan Kurtulmuş, Sanayi’deki toplantının ardından Burdur şehir merkezi Yeni Sanayi Sitesi’ndeki esnafları ziyaret etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive